banner197

Ali Koç: "Atatürk'ün hangi takımlı olduğu..."

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç, sarı-lacivertli kulübün 112. ve Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün kulübü ziyaretinnin 101. yıldönümü töreninden konuştu.

Ali Koç: "Atatürk'ün hangi takımlı olduğu..."

Ali Koç yaptığı konuşmada "Fenerbahçe Spor Kulübü, bir spor kulübünden çok daha ötesi, çok daha fazlası. Bu vatan için bir spor kulübü faaliyetlerinden çok daha fazlasını yapmıştır. Tarihin altın sayfalarına yazılı bir durumda. Rahmetli dedem Vehbi Koç, 'Allah, bize dünyanın en kıymetli ülkesini vermiş' dedi. Ona katılıyorum ama bizler de en özel kulübün fertleriyiz, kendimizle ne kadar gurur duysak azdır. Fenerbahçe çok farklı bir kulüp." dedi.


Mustafa Kemal Atatürk'ün Fenerbahçe Kulübü'nü ziyaretiyle ilgili konuşan Ali Koç, "Atatürk'ün hangi takımı tuttuğu değil, hangi takımın Atatürk'ün yolundan gittiği önemlidir. Burada da Fenerbahçe'yi ayrı bir yere koymak gerekiyor. Atamız ve arkadaşları vatanı kurtarmakla meşguldu. Fenerbahçe'nin bu vatanı kurtarmak için yaptıklarına saygı duyduğu için kulübümüzü ziyaret etmiştir." ifadelerini kullandı.
Kaynak:Sporx 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER