Ali Koç, Futbolun Başına Damien Comolli'yi Getiriyor

Fenerbahçe'nin Yeni Başkanı Ali Koç, Futbol Direktörlüğüne Damien Comolli'yi getiriyor.

Ali Koç, Futbolun Başına Damien Comolli'yi Getiriyor

Fenerbahçe’de Ali Koç ile birlikte yeni bir dönem başlıyor. Ali Koç, göreve geldiği takdirde futbol takımının başına sportif direktör getireceğini açıklamıştı... 

Fanatik'in haberine göre yeni başkanın, bu hafta Fransız futbol adamı Damien Comolli’yi bu göreve getirmesi bekleniyor. Ali Koç ile Comolli uzun süredir planlama yaptığı için, futboldaki yeni yapılanmanın kısa sürede hayata geçirilmesi bekleniyor.

Gareth Bale, Corluka, Berbatov ve Boateng gibi isimleri Tottenham'a kazandıran Damien Comolli'nin Fenerbahçe'de sportif direktörlük görevine başlamasına kesin gözüyle bakılıyor. Koç, Fransız futbol adamının resmiyetini 2 gün içinde açıklayacak gibi görünüyor.

Fransız futbol adamı Damien Comolli kimdir?

13 Aralık 1972 doğumlu olan Damien Comolli, kariyeri boyunca antrenörlük, gözlemcilik ve futbol direktörlüğü gibi görevler üstlendi ve Monaco, St. Etienne, Arsenal, Tottenham ve Liverpool gibi önemli kulüplerde çalıştı.

1996 yılında Arsenal'da yedi yıl boyunca gözlemci olarak görev yapan Comolli; Kolo Toure, Emmanuel Eboue ve Gael Clichy gibi isimleri keşfetti. 2004 - 2005 yılları arasında ise St. Etienne'de futbol direktörlüğü yapan Comolli'nin döneminde Fransız ekibi ligi 6. sırada tamamladı ve Fransa Kupası'nda da yarı final oynadı.

2005 - 2008 yılları arasında ise Tottenham'da futbol direktörlüğü görevini üstlenen Comolli, burada da Gareth Bale, Luka Modric, Vedran Corluka, Dimitar Berbatov, Alan Hutton, Kevin-Prince Boateng, Giovani dos Santos ve Younes Kaboul gibi dönemin önemli oyuncularını takıma kazandırdı.

2010'da ise Liverpool'da futbol direktörlüğü görevine getirilen Comolli; Luis Suarez, Andy Carroll, Charlie Adam, Jordan Henderson, Jose Enrique gibi oyuncuları takıma kazandırdı. Comolli, 2012'de kulüpteki görevinden ayrılırken, bu kararını ailevi sebepler nedeniyle aldığını söyledi. Ancak İngiliz medyasında yer alan haberler, kendi önderliğinde yapılan transferlerdeki başarısızlık nedeniyle Comolli ile yolların ayrıldığı yönündeydi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER