Ali Koç'tan Ersun Yanal'a; "Kimi istersen onu alacağız"

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'un, Teknik Direktör Ersun Yanal gelecek yılın takımını inşa etmek üzere şimdiden çalışmalara başladı.

Ali Koç'tan Ersun Yanal'a; "Kimi istersen onu alacağız"

Sözcü'ün haberine göre, Tecrübeli çalıştırıcıyla bir araya gelen Başkan Ali Koç, vakit kaybetmeden gelecek yılın planlanmasının yapılmasını istedi. Bunun üzerine Ersun Yanal'ın yardımcıları Fransa, İtalya ve Yunanistan'a giderek listedeki futbolcuların maçlarını yerinde takip etti. Yanal'a duyduğu güveni ifade eden Başkan, "Söylentilere kulak asma. Gelecek yıl hepimiz için bambaşka olacak. Transferde yetki sende. Şartlar dahilinde kimi istersen onu alacağız. Ama hata yapma lüksümüz yok. O yüzden ekibin, ince eleyip sık dokusun" dedi. 

Başkan Ali Koç'a teşekkür eden Yanal da, yardımcılarıyla transfer çalışmalarına hız verdi. Milli arada da futbolcu izlemeye devam eden Yanal ve kurmayları, detaylı bir rapor hazırlayacak.

YABANCI SAYISI BELİRSİZLİĞİ SIKINTI YARATIYOR

Fenerbahçe'de yeni sezon planlaması için teknik kadro Ersun Yanal'ın önderliğinde çalışmalara hız verirken yönetimin elini kolunu bağlayan bir sorun baş gösterdi. Sarı-lacivertlilerin önündeki engellerin başında maddi sorunlar geliyor ancak yabancı sayısı konusundaki belirsizlik de büyük problem. Seçim sürecindeki TFF'nin yabancı sayısı konusunda muhtemelen geç karar verecek olması, Kanarya'yı zor durumda bıraktı. Teknik Direktör Ersun Yanal ve ekibi de sezon sonu sözleşmesi sona erecek futbolcularla ilgili karar verilememesinin sıkıntısını çekiyor.

MOTİVASYON SORUNU

3'ü kiralık 12 sarı-lacivertli oyuncunun sözleşmesi 30 Haziran'da bitiyor. Kiralık olan Slimani, Ayew ve Benzia ile devam edilmesi beklenmiyor. Kalan 9 oyuncudan 5'i yerli. Yabancı sayısına göre planlama yapacak olan Yanal, hangi futbolcularla sözleşme uzatılacağı konusunda kararsız. Özellikle yabancılar, durumları belirsiz olduğu için konsantrasyon sıkıntısı yaşıyor. Yanal da bu oyuncuları motive etmek için ekstra çaba harcıyor.
Kaynak:Sözcü

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER