Aslan’ı gözüne kestirdi

Milli aranın ardından Karabük ağlarını sarsan Hollandalı yıldız, referandum arasında Galatasaray’a özel hazırlanıyor. Van Persie derbilerde bir başka oynuyor: 10 maçta 5 gol

Aslan’ı gözüne kestirdi
Fenerbahçe’nin hayal kırıklığı yaratan golcüsü Robin van Persie, 23 Nisan’daki Galatasaray derbisini iple çekiyor. Hollandalı süperstar, milli arada özel çalışmalar yapmış, Karabük karşısında 4.5 aylık gol orucuna son vermişti. RvP şimdi de derbiye en iyi şekilde hazırlanmak için referandum arasında sıkı bir şekilde çalışıyor. Van Persie belki geldiği günden beri beklentileri karşılayamadı. Ancak büyüklere karşı oynanan maçlarda farklı bir performans gösterdi.Yıldız futbolcu, Galatasaray ve Beşiktaş’a karşı 4’er maçta 2’şer kez fileleri sarstı. 2 kez sahaya çıktığı Trabzonspor maçlarında ise 1 kez gol sevinci yaşadı.
 
Advocaat’ın en büyük kozu
 
Robin van Persie, derbilerdeki başarılı karnesini 23 Nisan’daki Galatasaray mücadelesinde de sürdürmeye kararlı. Yıldız futbolcu, Fernandao’nun yokluğunda, Sow’un da bir türlü performansını artıramaması nedeniyle Dick Advocaat’ın en büyük kozu olacak.

 
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER