banner197

Aykut Kocaman: "Her Şeyin Açıklanması Gerekmiyor"

Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, Atiker Konyaspor maçından sonra açıklamalarda bulundu.

Aykut Kocaman: "Her Şeyin Açıklanması Gerekmiyor"

Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, Atiker Konyaspor maçı sonrası yayıncı kuruluşa yaptığı açıklamada, mücadelenin skor dışında maçtan önce düşündüğü kurguya yakın geçtiğini söyledi. 

Kocaman sözlerini şöyle sürdürdü;

"Rakibin dengesini bozup, kontrolü ele almak isterken kalemizde gol görünce Atiker Konyaspor'un direnci arttı. Maçın ilk 25 dakikalık bölümünde Konyaspor iki sezon evvel ligde 66 puan aldığı, geçen sezon da kupaya giderken ortaya koyduğunu oyunu bize kabul ettirdi.

"Bizim buradaki en büyük hatamız, baskımızın çok az olmasıydı. Önde klasik bir santrforumuz olmadığı için ceza sahasına girişlerde sıkıntı yaşadık. Yerleştiğimiz sahada ceza sahasına girişlerde problem yaşadık. Maç aslında 1-0 maçı gibi görünüyordu ama bariz hatadan gelen golden sonra olay değişti. Fazlasıyla fırsatlar yakaladık ama değerlendiremedik. Devreye 35 puanla girmek moral verici olacaktı."


Başarılı teknik adam Aykut Kocaman'a, Ozan Tufan yerine 18 yaşındaki genç yetenek Oğuz Kağan Güçtekin'i oynatmasının sorulması üzerine de "Oyuncularla ilgili karar vermek, kadro oluşturmak işin zor taraflarından bir tanesi. Kılı kırk yarmak gerekiyor. Ozan için soruluyor, Mehmet Topal için soruldu, Valbuena için soruldu. Bu, bizim iç meselemiz. Birtakım şeyleri yan yana getirerek kararlar alınıyor. Kamuoyuna da her şeyin açıklanması gerekmiyor. Bu başka bir seviye. Başka şeyler oluyor, sonra da karar veriliyor." şeklinde sözlerini tamamladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER