Aziz Yıldırım'dan Bafetimbi Gomis İtirafı

Aziz Yıldırım, sezonu Galatasaray'da gol kralı olarak tamamlayan Gomis'in Fenerbahçe'ye gelmek istediğini belirtirken, transferin gerçekleşmeme nedenini de açıkladı.

Aziz Yıldırım'dan Bafetimbi Gomis İtirafı

Fenerbahçe'de tarihi seçimli olağan kongresi bugün start alırken Aziz Yıldırım, dün katıldığı televizyon programında önemli açıklamalarda bulundu. 

Fenerbahçe Başkanı ve Başkan adayı Aziz Yıldırım, sezonu Galatasaray forması altında 'Gol Kralı' olarak tamamlayan Bafetimbi Gomis ile ilgili çarpıcı bir itirafta bulundu. beIN Sports Haber'e konuşan Yıldırım, ''Gomis ilk bize geldi. Aykut Hoca istemedi.'' dedi.

''Oyunculara güven vermedik''

Süper Lig'de geride bıraktığımız sezonu değerlendiren Yıldırım, ''Beşiktaş için herkes çok iyi oynuyor diyordu, dördüncü oldu. Şimdi başarısızlar mı? Bizdeki spor kültüründen başarısız diyorlar. Fenerbahçe başarılı mı? Değil. Yönetimin, teknik heyetin ve taraftarın hatalarından dolayı hedefe ulaşamadık.Camia olarak oyunculara güven vermedik bu sezon. Bir maç daha kazansaydık, hangi maçı kazansaydık fark etmez şampiyonduk.'' açıklamasında bulundu.

''Fenerbahçe, bu ülkedeki son kaledir''


3 Temmuz süreciyle ilgili konuşan sarı lacivertli başkan, ''3 Temmuz'da Kuva-yi Milliye ruhuyla direnmiştir Fenerbahçe. Bir savaş yapmıştır, Kurtuluş Savaşı yapmıştır. Fenerbahçe bu ülkenin emniyet sibobudur, son kalesidir'' ifadelerini kullandı.

''Projeler 20 yıllık emeğimin karşılığıdır''

Başkanlık seçimindeki rakibi Ali Koç ile ilgili açıklamalarda bulunan Aziz Yıldırım, ''Fenerbahçe'nin benim zamanımda yapılan 329 milyon euro mal varlığı var emniyet, sibop olarak. Ali Koç bunları satalım diyor. Benim yaptığım projeler 20 yıllık emeğin karşılığıdır. Geçmişte Fenerbank yapacağız demişim yapamamışım. Yapabilmek değil bunu yapacağını söylemek bile büyük başarıdır. 3 yıl şampiyon yapacağız demişim yapamamışım. İddialı olmadan, hiçbir şey vadetmeden yöneticilik olur mu? 'Hayallerim var hayallerimi yapacağım' da hayalin ne kardeşim, hayallerin ne?'' sözlerini kullandı.

''Gomis'i Aykut Kocaman istemedi''

Süper Lig'de sezonu gol kralı olarak tamamlayan Galatasaraylı Bafetimbi Gomis'le ilgili soruya cevap veren Yıldırım, ''Gomis ilk bize geldi. Aykut Hoca istemedi. İlk bize geldi. O şekilde bir santrfor düşünmediğini söyledi. Biz istemeyince gitti. Ligde böyle birkaç futbolcu daha var. Şimdi isim vermek doğru olmaz ama ilk önce bize geldiler. Bizim sıkıntımız gol değil. Aykut Kocaman, ligde 78 gol atmış bir takımın teknik direktörü.'' dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER