banner197

Çin Kulüpleri, Van Persie'nin Peşine Düştü

Çin kulüpleri, Fenerbahçe'nin Hollandalı yıldızı Robin van Persie'yi transfer etmek için girişimlere başladı.

Çin Kulüpleri, Van Persie'nin Peşine Düştü

Fenerbahçe'nin yıldızı Robin van Persie, Çin ekiplerinin radarına girdi. Dünyaca ünlü yıldızı yakın takibe alan kulüpler, sarı lacivertlilerin kapısını çalmak için hazırlanıyor. Dubai'den gelen tekline ret yanıtı veren Fenerbahçe yönetimi bakalım Çinlilerin bu ilgisine nasıl cevap verecek.

BÜYÜK SES GETİRMİŞTİ

Fenerbahçe'nin, Robin van Persie'yi transfer etmesi tüm dünyada büyük ses getirmişti. Hollandalı yıldız, Sabiha Gökçen Havalimanı'na indiğinde bile bu transferin bittiğine inanamayanlar vardı! RvP'den beklentiler büyük olsa da Sarı-Lacivertliler'de attığı gollerle değil, genelde yedek kalması ve Pereira ile yaşadığı sorunlarla gündeme geldi.

ADI BARCELONA İLE ANILDI

Bu süreçte adı önce Barcelona ile anıldı. İspanyol devinin, ocak ayında van Persie için teklif yapacağı iddia edildi. Ocak ayında ise Chelsea devreye girdi ama bir gelişme yaşanmadı. Bu dönemde bir Dubai takımı da Uçan Hollandalı için Fenerbahçe'ye tam 22 milyon Euro (72.6 milyon TL) teklif etti. Ancak Aziz Yıldırım geri çevirdi.

PİYASASI HİÇ DÜŞMÜYOR

Vatan gazetesindeki habere göre; şimdi de yaptıkları yüksek bedelli transferlerle adlarını duyuran Çin kulüpleri Robin van Persie'nin peşine düştü. İlginç olan, 32 yaşındaki forvetin Fenerbahçe'de sürekli yedek kalmasına rağmen bu kadar fazla teklif alması. Arsenal ve Manchester United'daki performansıyla dünyanın sayılı forvetleri arasına giren Robin van Persie, hâlâ transfer piyasasının en gözde isimlerinden biri olmayı sürdürüyor. 

Güncelleme Tarihi: 11 Şubat 2016, 15:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER