Cocu'dan flaş Fenerbahçe itirafı!

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Fenerbahçe'nin eski teknik direktörü Phillip Cocu'dan flaş bir Fenerbahçe itirafı geldi.

Cocu'dan flaş Fenerbahçe itirafı!

Bir dönem Süper Lig ekiplerinden Fenerbahçe'yi çalıştıran Hollandalı teknik adam Phillip Cocu, ülkesinin basınına konuştu.

Cocu, Sarı Lacivertli takıma dair yaptığı açıklamada, Fenerbahçe'de kupalar için oynayacağını düşündüğünü belirten Cocu; ''Tamamen farklı bir kültürdeydim. Büyük bir meydan okumaydı ve tam olarak beni cezbeden şeydi. Fakat iş zorlu bir hikayeye döndü. Kulüp, UEFA'nın vesayetindeydi ve hiçbir oyuncu alamadı.'' ifadelerini kullandı. 

İşte Cocu'nun o açıklamaları;

“Aslında yanlış zamanda yanlış seçimdi. 2018’de PSV’den ayrılmama herkes şaşırmıştı. 5 sezondan sonra 6. sezon olabilirdi. Başka bir yerde çalışmanın nasıl olacağını merak ettim. Fenerbahçe’de kupalar için mücadele edeceğimizi düşünmüştüm. PSV’yle kazandığım 3 şampiyonluktan sonra bunu istiyordum. Tamamen farklı bir kültürde olmanın zorluğu beni buraya çekti.”

“Fenerbahçe’de karmaşık bir hikaye vardı. Kulüp UEFA kısıtlamalarından dolayı oyuncu alamıyordu ve başka sıkıntılar vardı. Şimdi UEFA kısıtlamaları kalktı ve yepyeni bir takımla Fenerbahçe yeniden zirvede ama bu karışıklıkları düzeltmeleri 3 yılı aldı”

Kaynak: Fotomaç

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER