banner197

Ersun Yanal'dan takımı toparlama sözü !

Sarı-Lacivertli takımın başına 2. kez gelen Ersun Yanal imza öncesi yapılan toplantıda yönetime güvence verdi.

Ersun Yanal'dan takımı toparlama sözü !

Fenerbahçe'nin başına 2. kez gelen Ersun Yanal imza öncesi yapılan toplantıda yönetime güvence verdi.

Yanal, tüm sıkıntılara rağmen takımı toparlayacağını ifade etti. Deneyimli hoca, 17. sırada olunmasının temel sebebinin sistemin ve takım olgusunun oluşmaması olduğu tespitini yaptı.

Özellikle ikinci yarı kampıyla beraber bu sorunu aşacaklarını ifade eden Yanal, mevcut takımın daha üst seviyeye çıkarılmasının önemli olduğunu belirtirken, kararlı tutumu da yönetimi etkiledi.

Yanal'ın bu tespitinin dışında takıma takviyeler de olacak. Mevcut finansal durum sıkıntılı olduğu için ilk etapta kiralama metoduyla kadro kalitesi artacak. Özellikle kadro dışında kalan isimlerden satılan olursa buradan gelecek gelir de transferde kullanılacak.

BENZIA SORUSU

Yönetimin, Yanal ile yaptığı toplantıda üzerinde durduğu bir başka konu da Benzia oldu. Lille'den büyük ümitlerle gelen Cezayirli futbolcu sadece deplasmandaki Konyaspor maçında etkiliydi. Bunun dışında ise ya kulübede ya da tribündeydi.

Taraftara göze hoş gelen bir futbol oynatmak isteyen yönetim, kadrodaki en yaratıcı isim olan Benzia'dan faydalanmak istiyor. Bu nedenle Yanal'ın bu futbolcu için görüşleri yönetim için önemliydi.


Kaynak:Milliyet

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER