Ersun Yanal devre arasında ne dedi? O sözler...

Spor Toto Süper Lig'de Fenerbahçe 3-0 geride kapattığı ilk yarıda müthiş bir geri dönüşe imza attı. Sarı-lacivertlilerin bu başarısında teknik direktör Ersun Yanal'ın devre arasında yaptığı ateşli konuşmanın etkili olduğu ifade edildi.

Ersun Yanal devre arasında ne dedi? O sözler...

Ersun Yanal'ın devre arasında ne yapıp da takımı böyle değiştirdiği merak konusu oldu.

SADIK VE TOLGAY AÇIKLADI

Taraftarlar ilk yarıdaki kötü tablonun nasıl birden bire değiştiğinin sorusunu ararken, sır perdesini Sadık Çiftpınar ve Tolgay Arslan araladı.

İkinci yarıda bir golün de sahibi olan başarılı futbolcu, teknik direktör Yanal'ın yaptığı soyunma odasındaki konuşmanın kendilerini ateşlediğini dile getirdi.

Sadık Çiftpınar şu ifadeleri kullandı:

“İlk yarı maça iyi başlamak istiyorduk ama başaramadık. Buna bende dahilim ve cidden çok kötüydük. Üçüncü golde benim de hatam var. Taraftarlarımızdan özür dilemek istiyorum. Attığım golden sonra onun da bir duygu patlaması oldu. Keşke o hatayı yapmasaydım da bugün buradan galibiyetle dönebilirdik belki."

"Devre arasında hocamız bize çok güzel bir konuşma yaptı ve inandığımız zaman neler başarabileceğimizi bize söyledi. Biz de ikinci yarı inanarak maça çıktık. Rakip takım taraftarları ‘Fenerbahçe kümeye’ diye bağırırken, biz inanıp sahaya çıktık."

"FENERBAHÇE İLE ŞAKA OLMAZ"


Hiçbir şekilde Fenerbahçe ile şaka olmayacağını ve küme düşme olayının Fenerbahçe ile aynı cümlede bile bulunmayacağını gösterdik. Bundan sonraki süreçte de bu bizim için bir milat ve başkaldırı olur. İkinci yarıda sergilediğimiz oyunu göstersek, ligi en iyi yerde bitirme adına yeterli olacaktır.

İlk yarı için taraftarımızdan özür dileriz. İkinci yarı için de bütün takım arkadaşlarıma, yedek oturan, oynayan, oynamayan bütün herkese, yönetimimize ve taraftarımıza teşekkür ederim.

"Buraya gelerek bizi destekleyen 2 bin küsür taraftarımızın diline, eline ve yüreğine sağlık. 3-0 iken bile bizi desteklediler. Biz de 3-0’dan 3-3 yaparak onları evlerine bir nebze mutlu olarak gönderdiysek, ne mutlu bize. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. İlerleyen haftalarda çok daha iyi bir Fenerbahçe izleterek bütün maçlarımızı Allah nasip ederse kazanarak ligi en iyi yerde bitirmek istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

Tolgay Arslan ise Ersun Yanal'ın devre arasındaki etkisini şu sözlerle anlattı: "Fenebahçe'nin büyüklüğünü hatırlattı bize. Beşiktaş'ın bizden daha iyi bir takım olmadığını hatırlattı."

TARAFTAR İLE ATEŞLEDİ

Futbolcuların tekrardan sahaya çıkması hakkında sorulan soruya Yanal, “Taraftarın talebi isteği olduğunda onlar birbirini ödüllendirmeli. Taraftarlar büyük desteğini gösterdi. Biz bunu devre arasında da kullandık. Bizi en çok motive eden şeylerden bir tanesi taraftarın desteği. Bu durum asla vazgeçmeyeceğimiz, en çok dikkate alacağımız bir unsur” diye cevapladı.Kaynak:Hürriyet

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER