banner197

Ersun Yanal'ın derbi planı

Galatasaray derbisini büyük bir heyecanla bekleyen Fenerbahçe'de teknik direktör Ersun Yanal, oyun planını sakinlik ve duran toplar üzerine kurdu.

Ersun Yanal'ın derbi planı

Fenerbahçe teknik direktörü Ersun Yanal video analizlerle takımını derbiye hazırlıyor. Tecrübeli teknik adam özellikle savunma bloğunda yapılan hatalar üzerinde duruyor.

Savunmadaki bireysel hatalar ile son maçlarda yedikleri golleri savunma oyuncularına izleten Yanal, derbi için ekstra konsantrasyon istedi. Duran top organizasyonlarının savunmada canlarını yaktığını, ancak ofans anlamında kendilerinin duran toplardan aynı verimi alamadıklarını ifade etti. Yanal duran toplarla ilgili özel varyasyonlar üzerinde duruyor.

Ersun Yanal'dan geriye düşme uyarıları geldi

Galatasaray derbisini büyük bir heyecanla bekleyen Fenerbahçe'de teknik direktör Ersun Yanal, oyun planını sakinlik üzerine kurdu. Kadıköy'de olabilecek kötü bir skor halinde taraftarın aleyhlerine dönmesi ihtimaline karşılık oyuncularıyla birebir görüşmeler yapıyor. Yanal oyun temposunu ele geçirmeleri konusunda tüm oyuncularına özel uyarılar yapıyor. Maça bol pas yapıp, oyunun kontrolünü ele alarak başlamalarının zorunluluk olduğunu anlatıyor.


Yanal iki kanat için özel planlar yapıyor

Fenerbahçe'de teknik direktör Ersun Yanali, derbinin taktiğiyle birlikte 11'ini de şekillendirmeye başladı. Maça önde pres ve baskıyla çıkmayı planlayan tecrübeli teknik adam, öncelikle rakibinin hızlı hücumlarını kesmeyi amaçlıyor. Yanal sürekli olarak Galatasaray'ın iki kanadına özel önlemler düşünüyor.Kaynak:Fotospor

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER