Ersun Yanal'ın Soldado endişesi! B planı...

Milli araya Sivasspor galibiyetinin moraliyle giren Fenerbahçe, kazanmaya devam ederek küme düşme hattından uzaklaşmayı hedefliyor.

Ersun Yanal'ın Soldado endişesi! B planı...

Fenerbahçe'de oyuncularının çalışma temposundan memnun olan teknik direktör Ersun Yanal, amaca ulaşacaklarına inanıyor. Ancak tecrübeli teknik adam, bu süreçte yaşanması muhtemel bir golcü krizinden endişe ediyor. 

Sezona Slimani, Frey ve Soldado'yla başlayan sarı-lacivertlilerde, Cezayirli golcünün üzerini çizen, ameliyat olan Frey'den de kısa vadede faydalanamayacak olan Yanal, İspanyol yıldızın üzerine titrerken, sakatlık ya da ceza ihtimallerini de göz ardı etmiyor. Soldado'dan kendisine dikkat etmesini isteyen Ersun Hoca, takımını İspanyol golcüsüz oynamaya da hazırlıyor.

HER ŞEYİ DENİYOR

Soldado'ya alternatif olarak Moses ve Ayew'i düşünen Ersun Yanal, antrenmanlarda Barcelona'nın oyun sistemini deniyor. Ersun Hoca'nın bu formatı uygulamak için belirlediği isimler ise Dirar, Moses ve Ayew. Kanatları Dirar ve Moses'e teslim edip, ortada Ayew'i görevlendirmeyi planlayan Yanal, bu üçlüyü Mehmet Topal ve Zajc'la desteklemeyi düşünüyor. Zajc'ın yerine Mehmet Ekici'yi de kullanabilecek.

Toplantılarda özellikle takım olgusuna vurgu yapan Ersun Yanal "Bahane değil, çözüm üreteceğiz. Camianın beklentilerine cevap vereceğiz" sözleriyle oyuncularından beklentisini dile getiriyor.Kaynak:Türkiye

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER