banner197

Ersun Yanal, Y. Denizlispor galibiyetini değerlendirdi

Fenerbahçe Teknik Direktörü Ersun Yanal, Yukatel Denizlispor galibiyetinin ardından açıklamalarda bulundu.

Ersun Yanal, Y. Denizlispor galibiyetini değerlendirdi

İlk olarak karşılaşmayı değerlendiren Ersun Yanal,

“Bu sezon bireysel hatadan yediğimiz 7. golümüz. Önemli olan deplasman ve bundan sonra oynayacağımız lig deplasmanları oldukça zorlu geçecek. Her takım için zorlu geçecek. Artık takımlar hem oyun disipliniyle hem de sistemleriyle oldukça dirençli ve karşılık veren takımlar oldu. Biz ideal oyuncularımızın takıma kazandırılıp onların ideal performanslarını yükseltmekle uğraşıyoruz. Bu sene maalesef bir mazeretimiz yok ama şu anda çözmemiz gereken sorunlar bunlar. Oyuncuların performansları arttığında çok daha kolaya dönüşecek. Birkaç kaybımız var. Onları düzeltmek adına iyi bir fırsat yakalamış olduk. 70. dakikaya kadar tamam ama ondan sonraki oyunu iyi oynamalıydık. Özellikle topun bizde olmasını sağlayacak oyunu iyi oynamalıydık. Ama bunu sonuca bağlayarak bitirmiş olmamız hem özgüven açısından hem de önümüzde kazanacağımız, bizimle birlikte olacak teknik, fiziksel, psikolojik katkılarla dönecek oyuncularımızın da avantajıyla yolumuza devam edeceğiz.” dedi.
 
Emre Belözoğlu’yla ilgili de değerlendirmeler yapan Yanal

, “Emre özel bir oyuncu. Özel bir karakter. Fenerbahçe’ye desteği olacak her alanda gözünü kapatıp işini en iyi şekilde yapan bir oyuncu ki ciddi problemleri var. Şu an o problemlerle sahada. Yaşla ilgili değil, darbeyle ilgili bir problem. Onu da idare ederek, yöneterek oynadı. Takımın belli bir gücü var tabii ki. Bu gücü çalışarak, daha iyi organize olarak artırmak istiyoruz ama Emre’yi de yukarı çektiğimizde, daha iyi kullandığımızda çok daha iyisini yapacağımızı düşünüyorum. Hem oyun içindeki liderlik açısından hem de saha dışındaki oyunculara örnek olmasından oldukça önemli mesafeler kat etmemizde ve bu mesafeleri hızlandırmamızda oldukça faydalı ve yardımcı. Umarım herhangi bir problem olmadan da devam ederiz.” diye konuştu.
 
Ferdi Kadıoğlu’nun kadroda yer almamasıyla ilgili gelen soruya

 “Fenerbahçe kadrosu çok önemli ve değerlidir. Fenerbahçe’de olmakla Fenerbahçe’de oynamaksa ciddi hazırlık gerektirir. Bu hazırlığın en önemli aşamasıysa sosyal ve psikolojik olarak, yetenek olarak, beceri olarak ve tabii takımdaki ahengi ve bunun sorumluluklarını kaldırmak adına hazır olması gerekir. Ruhen de bu konuyu iyi idare etmek gerekir. Fenerbahçe’nin takım mühendisliğinde hem Fenerbahçe’nin gerekli olan oyuncuların performansı hem de bizim oyuncuların üzerinde gördüğümüz performansı değerlendirmek gerekir. Özgeçmişi daha henüz Fenerbahçe takımıyla özdeşleşmemiş yorumu yapmak ve bu yorumun arkasında koşmak hiçbirimizin hakkı değil. Oyuncumuz genç bir oyuncu. Oynatacağız, kullanacağız. Kullandığımız yerler ve zamanlar önemli. Bugüne kadar birçok maçta denedik, deneyeceğiz. Bunun şu andaki en önemli sonucu Fenerbahçe’nin kazanarak, kazanarak, kazanarak devam etmesi.” şeklinde yanıt verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER