Fenerbahçe başkanı Ali Koç'tan flaş açıklamalar!

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Fenerbahç'nin Başkanı Ali Koç, katıldığı programda flaş açıklamalarda bulundu.

Fenerbahçe başkanı Ali Koç'tan flaş açıklamalar!

Süper Lig ekiplerinden Fenerbahçe'nin Başkanı Ali Koç, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

İşte Sarı Lacivertli başkan Ali Koç'un açıklamaları;

"2 sene çok hızlı geçti, dolu dolu geçti. Sancılarıyla, acılarıyla, başarılarıyla, başarısızlıklarıyla... Yapabildiğimiz şeyler oldu, başarılı olduk. Bazılarında başarısız olduk. Sportif açıdan, futbola gelmeden önce diğer branşlara bakalım. Fenerbahçe sonuçta bir spor kulübü. Masa tenisinde, kürekte, yüzmede, her yerde şampiyonluklar, rekorlar kırarak 2 sene geçirdik. Kadın basketbol takımımız olağanüstü başarılı oldu." 

, "İlk sene futbolda başarısız olduk. 2. sene iyi başladık. Başakşehir maçını kazandık, bahis şirketlerinin şampiyon adayı bizdik. Sonra ne olduysa, 7 haftada 21 puanın 18'ini kaybettik ve yarışın dışında kaldık." 

 "Bütün takımlar transfer yaparken, Fenerbahçe engellendi. Ben bunların hepsini detaylı anlattım daha evvel. Şunun bilinmesini istiyoruz ki bizler, objektif bir şekilde, şeffaf bir şekilde nerede nasıl yanlış yaptığımıza bakıp, eleştirel bakarak gözden geçirdik." 

"Ben hiçbir zaman şampiyonluk vaad etmedim. Bu bir dönüşüm projesidir. Sistem bir geceden diğer geceye yerleşmiyor. Her türlü dönüşüm ve değişimin sisli dönemleri vardır. Biz bu sisli dönemden geçiyoruz." 

"Gelecek sezonun planlamalarını detaylı ve titiz bir şekilde yaptık. Ligler bitmeden son derece umutlu ve heyecanlıyız. Biz muhakememizi yaptık ve çok büyük dersler aldık. Bunun meyvelerini umuyorum ki alacağız." 

"A takım tesisleriyle alt yapıların olduğu yer fiziken ayrı, büyük bir kopukluk var. Merih Demiral nasıl kaçırıldı diyorlar ya, belki de bu kopukluktan dolayı geleceğin yıldızlarını kaçırabiliyoruz. En büyük hayallerimden biri, A takımla alt yapının aynı tesiste olması.Her türlü dönüşümün ve değişimin sisli dönemleri vardır. Biz bu dönemlerden geçtik, geçiyoruz. Çok iyi dersler aldık." 

"Gelirimizin %80'i direkt bankalara gidiyor. Biz bu gelirlerden yararlanmadan 2 seneyi çevirdik ve borçları indirdik. Yeniden yapılandırmayı kesinlikle yapmalıyız." 

 "Neyi tekrar yapardın derseniz, sportif direktörlüğü yine yapardım. Federasyonla haşır neşir olmamaya önem verirdim, her zaman olduğu gibi. Federasyonda lobi ya da ağırlık olmamalı.Neyi yapmazdım? Çok fazla değişimi aynı anda yapmaya çalıştık. Başkan, hoca, sportif direktör değişti. Frene orada basıp çok daha fazla mali konulara eğilip, bir nevi feda dönemi diyelim, onun aciliyetini daha fazla gündeme oturturdum." 

 "102 günü nasıl hoca bulmadan geçirmişiz gibi tenkit ediliyoruz. Tabii biz her şeyle ilgili tenkit ediliyoruz. Herhalde hiçbir başkan medyada bu kadar tartışılmamıştır. Çok çalıştık, kalan 8 haftada yeni hocanın gelmesini, takımı tanımasını biz de isterdik." .

"Belirlediğimiz alternatifler ne yazık ki pandemi sürecinde gelebilecek hocalar değildi. Ama birine odaklandık, doğrudur. Bunu da ligler biter bitmez yeni hocayı açıklayacağız." 

"Vedat Muriqi ile ilgilenenler var. Her oyuncunun bir değeri vardır. Vedat'ın gitmesini şahsen istemiyorum ama her futbolcu, takım için yatırımdır. Vedat bizim için her şeyini veren, 40 yıllık Fenerbahçeli gibi oynuyor. Burada kupalar kaldırmasını isterim."

"Max Kruse, hayatının pokerini oynadı. Pandemi dönemi için FIFA'nın verdiği özel kararlar var. Bizim ona sadece pandemi dönemi için borcumuz var. Değişik görüşler almış. Bazı avukatları 'Riskli' demiş. Kruse de 'Ben riski severim' demiş. Bu, ona pahalıya mal olacak."

“Fayda sağlamayacağıma inanmazsam aday olmam. Varsa bir aday hemen seçime gidelim. Seçim döneminde aday olacakların önünü de açarız. Ben aday olduğumda bunu yaşamadım.” 

"Bizim derdimiz kişisel değil. Federasyona güvenmiyoruz. İlkesizlik var, çifte standart değil, çok fazla standart var. Eşitsizlik sanki normalleştirildi. Bu ne demek? Keyfi kararlar demek." 

 “PFDK, bize gelince maşallah çok cömert. Akredite bölgelere bir yöneticinin girmesi talimatlara göre min 60 gün. Fiziksel saldırı oldu, küfür oldu, hakaretler oldu. Bunu biz yapsak neler olurdu neler?” 

"Bizim tarzımızı gördüyseniz, tescil olmadan ne bir hoca, ne bir sporcu transfer edilmemiştir. Biz hiçbir zaman imzaya dökülmeden "Transfer ettik, edeceğiz, düşünüyoruz, konuşuyoruz" demiyoruz." 

Güncelleme Tarihi: 01 Temmuz 2020, 23:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER