Fenerbahçe, Brezilyalı teknik adamın peşinde

58 yaşındaki teknik direktör Ersun Yanal ile yolları ayrılan Süper Lig ekibi Fenerbahçe'de rota Brezilyalı teknik adam Luiz Felipe Scolari'ye çevrildiği öne sürüldü.

Fenerbahçe, Brezilyalı teknik adamın peşinde

Süper Lig ekiplerinden Fenerbahçe'de gündemin ilk maddesi yeni teknik direktör. Sarı Lacivertli ekipte Ersun Yanal ile yolların ayrılmasının ardında teknik direktörlük görevi için bir çok isim gündeme geliyor.

Sabah'ın haberine göre; Fenerbahçe'de 1 numaralı teknik direktör adayı Niko Kovac'ın ardında şu anda bir takımda görev almayan Brezilyalı Luiz Felipe Scolari'yle de temasa geçildiği öne sürüldü.

En son ülkesi Brezilya'da Palmeiras'ta görev alan 71 yaşındaki çalıştırıcının birçok takımdan da teklif aldığı ifade edildi. Takımın başına tartışılmayacak bir ismi geçirmeyi planlayan Sarı Lacivertli yönetimin kısa süre içinde somut adımlar atacağı belirtildi.

48 yaşındaki Hırvat teknik adam Kovac'ın sezon ortasında takımın başına geçmek istememesi nedeniyle alternatif isimler üzerinde duran Fenerbahçe'nin Brezilyalı Scolari'ye sıcak baktığı belirtiliyor. Sarı Lacivertli yönetim Kovac'ın ikna edilememesi durumunda Brezilyalı teknik adamla temasları sıklaştıracağı iddia edildi. Geçtiğimiz dönemlerde de Brezilyalı hocalar yönetiminde şampiyonluklar yaşayan Fenerbahçe'de bu yüzden Scolari ismini daha önede görünüyor. Tecrübeli hoca, kariyerinde birçok takım çalıştırdı.

Ülkesi Brezilya ile Portekiz milli takımlarını çalıştıran Scolari, İngiltere'de de Chelsea'de görev yaptı. 71 yaşındaki hoca, Brezilya'nın da önde kulüpleri Palmeiras, GremioCruzeiro'da teknik direktör olarak çalıştı.

2002 Dünya Kupası'nda Brezilya'nın başında olan Scolari Türkiye'yi iki kez devirdiği organizasyonda şampiyonluk sevinci yaşadı.

Brezilya'da ilk şampiyonluğunu 1995-96'da Gremio ile kazanan tecrübeli hoca, 2017-2018'de de Palmerias'ı 10. şampiyonluğuna taşımıştı.

1990'da Irak'ın Kuveyt'i işgalinin ardından Kuveyt Milli Takımı'ndan ayrılarak Cricuma'nın başına geçti. Brezilya Kupası kazanarak koleksiyonuna başladı. (Bu kupayı 4 kez kazandı.)

Çin'de Guangzhou Evergrande'yi çalıştırdı ve burada tam 7 kupa kazandı.

Güney Amerika'nın en büyük kupası Libertadores'i Gremio ve Palmerias'la iki kez kazandı.

Özbekistan'da Bunyodkor Taşkent'i çalıştırdı ve burada şampiyonluk (2008-2009) yaşadı.

Koleksiyonunda 19 kupa bulunuyor.

Kaynak: Super Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER