Fenerbahçe ,CAS Davasını Kazandı !

Yargıtay sürecinin tamamlanmasından sonra başta TFF olmak üzere UEFA, FIFA ve devlet kurumları dahil pek çok kuruma dava açacaklarını tekrarlayan Aziz Yıldırım’ın hedefi 150 milyon Euro’luk bir gelir.

Fenerbahçe ,CAS Davasını Kazandı !
TFF’ye açılacak dava için uzlaşma yolunu açık bırakan Aziz Yıldırım’ın hedefi 25 milyon euro gelir. 2011-12 sezonunda Avrupa Kupaları’na TFF tarafından gönderildiklerini iddia edere 32 milyon euro’luk dava açacak olan Fenerbahçe yönetimi, uzlaşmada 25 milyon Euro’nun altına düşmeyi planlamıyor.

DAVAYI KAZANAN FENERBAHÇE PARASINI BEKLİYOR

Fenerbahçe 2013-14 yılında "tedbirli" olarak Şampiyonlar Ligi ön elemesinde yer almıştı. Salzburg'u yenen Fenerbahçe play-off'a kalmış Arsenal'e elenerek UEFA Avrupa Ligi'nin yolunu tutmuştu. Fakat UEFA aldığı kararla Sarı-Lacivertli ekibi, Avrupa'nın dışında tutmuştu.

2013-14 sezonunda Şampiyonlar Ligi'nde play-off oynadığı için Fenerbahçe ,2.1 milyon Euro almaya hak kazanmıştı.

Fakat UEFA, "tedbirli" sezonda Fenerbahçe'nin Salzburg karşısında aldığı puanları eklemediği gibi, kazancını da hesaba yatırmadı. Fenerbahçe'yi "yok" saydı. O sezonun peşine düşen Fenerbahçe konuyu CAS’a taşıdı. UEFA, Fenerbahçe’yi haklı buldu.

Sarı-Lacivertli takım öncelikle UEFA’nın o sezonla ilgili ödemeyi yapmasını bekliyor.

CAS’tan çıkan karar ayrıca Yargıtay’dan çıkacak karar sonrası UEFA’ya 2013-14 sezonu için açılacak tazminat davasında da etkin olacak.Kaynak:Fotospor
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER