banner197

Fenerbahçe'de Ersun Yanal'dan ''defansif'' kararı

Ersun Yanal, bugün oynanacak Malatyaspor maçında kendisini Fenerbahçe efsanesi haline getiren 4-3-3 sisteminden vazgeçecek.

Fenerbahçe'de Ersun Yanal'dan ''defansif'' kararı

Ümraniyespor hezimeti sonrasında Fenerbahçe’de artık ipler iyice gerildi.… oyuncularıyla Malatyaspor maçı öncesinde bir görüşme yapan Ersun Yanal, “artık işin şakası kalmadı. Benim de yönetimin de şakası yok. Farkında mısınız bilmiyorum ama Fenerbahçe ilk kez sahasında bir maçta favori değil. Pazartesi akşamı biz değil Malatyaspor favori'' sözlerini kullandı.

YANAL: NE YAPIP EDİP, SKOR OLARAK GERİ DÜŞMEMELİYİZ

Tecrübeli teknik bu konuşmanın ardından Malatyaspor’un özelliklerini paylaştı. “Gol şanslarındaki bitiricilikleri ve frikikleri doğu değerlendirmeleri mükemmel. Ara toplardan pozisyon yaratma, bireysel yetenekleriyle pozisyon bulma, galip duruma geçtimi kaybetmeme konusunda da iyiler” ifadelerini kullandı. Yanal bunları göz önüne alarak; stoperde oynatacağı Roman ve Sadık’a, “ilk toplara mutlaka vurun. Aranıza atılacak toplarda dikkatli olun” dedi. Jailson ve bekleri kovalayacak kanat oyuncularına, “sakın tehlikeli yerlerde faul yapmayın” uyarısında bulundu. Tüm takıma ise, “ne yapıp edip, geriye düşmemeliyiz” diyerek sözlerini tamamladı.
Yanal topu kendilerine bırakacak Malatyaspor’un tek açığının ise “tehlikeli noktalarda faul yapmaktan kaçınma” olarak açıkladı. Mutlaka tehlikeli bölgelerden serbest atış bulacaklarını bunları değerlendirmeleri gerektiğinin üzerinde durdu.

İSTATİSTİKLERDE MALATYASPOR YERLERDE SÜRÜNÜYOR


Bu akşam Fenerbahçe’ye konuk olacak ve Ersun Yanal’a göre maçın favorisi olan Malatyaspor’un istatistikleri ise oldukça şaşırtıcı… konuk sarı-kırmızılı ekip, toplam pas (308.9) ve pasla oyunda (yüzde 62.2) Süper Ligin en kötü takım. Bunun yası sırası topla oyun (497.8), orta alanda top yapma (229.9), savunma mesafesi (38.5) olarakda ligin en kötü ikinci takımı. 

YANAL, MALATYASPOR KARŞISINA DAHA DEFANSİF ÇIKACAK

Ersun Yanal, bugün oynanacak Malatyaspor maçında kendisini Fenerbahçe efsanesi haline getiren 4-3-3 sisteminden vazgeçecek. Tecrübeli teknik adam yeni transfer Victor Moses’ı, Conte’nin Chelsea’de kullandığı gibi daha defansif kullanacak. Solda oynatacak. Aynı şekilde Dirar’ı da Fas Milli Takımı’nda olduğu gibi sağda defansif oynatacak.Tecrübeli teknik adam ayrıca Jailson ve Mehmet Topal’la çift ön libero oynatacak.


Kaynak:Fotospor

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER