Fenerbahçe'de koronavirüs ayrılıkları!

Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını nedeniyle lige verilen arada futbolcuların akıbeti için planını yapan Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Fenerbahçe, konu ile ilgili son kararını verdi. Buna göre Sarı Lacivertli takımda, sezon sonu kritik ayrılıklar yaşanabilir...

Fenerbahçe'de koronavirüs ayrılıkları!

Dünyayyı etkisi altına alan koronavirüs spor organizasyonlarını ve kulüpleri de etkilemeye devam ediyor. Süper Lig ekiplerinden Fenerbahçe aylık olarak oyuncularına 5 milyon Euro tutarında ödeme yapmak zorunda. Bu rakam ise haziran ayına kadar 20 milyon Euro'yu buluyor.

Yeni Asır'da yer alan habere göre;, Finansal Fair-Play gereği bütçesini daha da daraltmak zorunda kalan Sarı Lacivertli yönetim futbolculardan ücretlerinde indirim talebinde bulundu.

Fenerbahçe'de artık Euro ve Dolarlı sözleşmeler de tarihe karışacağı öne sürüldü. 

Sarı Lacivertli kulüpte futbolda ve diğer amatör branşlarda altyapıya ağırlık verilecek. Hedef oyuncu ihraç eden bir kulüp olmak.

Vedat Muriqi, Max Kruse, Garry Rodrigues ve Jailson'dan fedakarlık isteyen Fenerbahçe yönetiminin sezon sonunda sözleşmesi bitecek oyuncularla anlaşmayacakları, anlaşmaları süren oyunculardan da indirim yapmayanlarla vedalaşacağı idia edildi.

Kaynak: Super Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER