Fenerbahçe'de Yeni Yönetim Şaşkınlık İçerisinde

Fenerbahçe'nin yeni yönetimi, gördüğü mali tablo karşısında hayal kırıklığı yaşıyor.

Fenerbahçe'de Yeni Yönetim Şaşkınlık İçerisinde

Fenerbahçe'de yeni başkan Ali Y. Koç ve kurmayları, kara kara düşünüyor... Başkanlık koltuğunda 1 haftayı geride bırakan başkan Ali Koç ve yol arkadaşları, karşılarına çıkan mali tablo karşısında hem şaşkınlık hem de büyük hayâl kırıklığı yaşıyor. Kulübün para durumu hakkında göreve gelmeden bir ön çalışma yapan sarı-lacivertlilerin yeni isimleri, evdeki hesabın çarşıya uymadıklarını belirttiler. 

Sarı-lacivertli yöneticiler  1 haftadan bu yana geceli gündüzlü çalışırken, karşılarına çıkan tabloyu, “Beklediğimiz rakamların çok üzerinde, neredeyse tam 2 katı bir borçla karşılaştık. Tahminlerimizin katbekat üzerine çıkılmış. İşin içinden çıkmak bizi oldukça zorlayacak." sözleriyle değerlendirdi.

3 MİLYAR TL ŞOKU!

 
Çekilen kredilerden dolayı tüm gelirlere temlik konulmuş... Sponsor firmalardan gelen gelirler de ortada. Öncelikli olarak bu konuyu çözmemiz gerekiyor. Taraftarımızın bizden teknik direktör ve transfer beklentisi var haklı olarak. Ancak maddi krizi atlatmadan geleceğe güvenle bakmamız mümkün değil. Kimseye hayâl satmaya gelmedik. Bundan böyle bu kulüpte her şey bir düzen içerisinde olmalı” sözleriyle özetlediler. 
 
Fenerbahçe kulislerinde konuşulanlara göre sarı-lacivertlilerin borcu 550 milyon Euro civarında. Euro kuruyla hesaplandığında 3 milyar liraya yakın bir borç telaffuz edilirken, borcun 5 milyar TL’ye dayandığı da iddialar arasında.

Kaynak - Şampiy10

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER