Fenerbahçe'nin eski golcüsü Anelka futbola dönüyor!

Fransa 4. Lig ekibi Hyeres FC'yi satın almaya hazırlanan Cezayir kökenli Fransız iş adamı Mourad Boudjellal'in sportif direktörlüğe Spor Toto Süper Lig ekipleirnden Fenerbahçe'nin eski golcüsü Nicolas Anelka'yı getirmeyi hedeflediği belirtildi.

Fenerbahçe'nin eski golcüsü Anelka futbola dönüyor!

Olimpik Marsilya'yı Frank McCourt'tan satın almak isteyen ancak bu konuda başarısız olan Mourad Boudjellal, Fransa 4. Ligi'nde yer alan Hyeres FC'yi satın almaya çok yakın.

Rugby kulübü RC Touloun'un da sahibi olan Cezayir kökenli Fransız iş insanı Boudjellal, Hyeres FC için yaptığı görüşmelerde olumlu sonuç almaya çok yaklaştı ve idari ekibini de kurmaya başladı.

Boudjellal'in kulübü devralır almaz görev başına getireceği ve sportif direktör olarak atayacağı ismin ise Fenerbahçe'nin eski golcüsü Nicolas Anelka olacağı iddia edildi.

Var-Matin'de yer alan habere göre; Anelka, Boudjellal'den gelen teklifi kabul etti. Daha önce Shanghai Shenhua'da asistan teknik direktör - futbolcu, Mumbai City'de teknik direktör - oyuncu ve Cezayir kulübü Nasr Hussein Dey'de sportif direktörlük yapan Anelka, futbol kariyerinde Marsilya'nın ezeli rakibi PSG'nin formasını giymişti.

Kulübe çok büyük bir finansal destek verecek olan Mourad Boudjellal'in Nicolas Anelka'nın Fransız futbolundaki ilişkilerini de kullanarak çok kısa süre içerisinde Ligue 1'e yükselmeye odaklandığı bilgisi verildi.Boudjellal'in amacının 3-4 sezon içerisinde Ligue 1'e yükselecek bir yapı inşa edeceği ve ayrıca Ligue 1'de de ses getirecek bir kadro kurmayı hedeflediği ifade edildi.

Öte yandan futbolculuk kariyerinde Paris Saint Germain, Arsenal, Real Madrid, Chelsea gibi dünya devlerinde forma giyen Nicolas Anelka, 2005-2006 yılları arasında ülkemizde Fenerbahçe forması da giymişti.

Kaynak: Mynet Spor

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER