Fenerbahçe'nin iki talebi

Beşiktaş ile Fenerbahçe arasında oynanan attığı golden sonra yaptığı hareket nedeni ile PFDK tarafında iki maç men cezası ile karşı karşıya kalan Fernandao için Fenerbahçe harekete geçerek Tahkim Kuruluna başvuru yaptı.

Fenerbahçe'nin iki talebi
Fenerbahçe'nin başvurusunu değerlendimeye alan Tahkim Kurulu bugün saat 13.30'da toplanılarak Fenerbahçe'nin,Fernandao için yaptığı savunmayı ve talepleri değerlendirecek.
Fenerbahçe'nin yaptığı savunmada Fernandao'nun cezasının iptal edilmesini ve iptal edilmez ise cezanın ertelenmesini talep etti.Fenerbahçe'ye Tahkim Kurulu'nun nasıl bir cevap vereceği şimdiden merak konusu oldu.
PFDK'da yapılan oylamada Fernandao'ya verilen cezanın oy birliği ile değil oy çokluğu (4'e3) alınması daha önce,Robin Van Persie'nin 'dil hareketine',PFDK'nın 3 maçlık ceza vermesine Tahkim tarafından 'Bu sportmenliğe aykırılıktır.' gerekçesi ile 1 maça indirmesi,Talisca konusunda 1 maçlık cezayı yine 'Sportmenlik dışı hareketten.' onaması Fernandao'nun cezasının 1 maça inebileceğinin sinyalini verdi.

Kaynak : SporX
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER