Fenerbahçe UEFA İle Görüştü !

UEFA Finansal Fair-Play kurallarına 'kısmen' uyduğu açıklanan Fenerbahçe'de hareketli saatler yaşanıyor.

Fenerbahçe UEFA İle Görüştü !

Camia özellikle sportif direktör Damien Comolli’nin teknik direktör ve yeni transferler konusuna kilitlenmişken yönetim ise mali konuları rayına oturtmak için çaba sarf ediyor.  

Bunun için de en büyük engel bilindiği gibi UEFA’nın koyduğu FFP anlaşması.  

Fenerbahçe başkanı Ali Koç ve kurmayları gerek kongre sürecinde gerekse göreve geldikten sonra öncelikli olarak çok kötü durumda olan mali yapıyı yoluna sokmak istediklerini açıkça belirtmişlerdi. 

7 Haziran tarihinde başkan Ali Koç’un ilk hedefinin FFP olduğu belirtilmişti.

Nitekim Ali Koç ve ekibi göreve geldikten sonra öncelikli olarak mali durumları gözden geçirdikten sonra UEFA’nın yolunu tuttular.  

Başkan Ali Koç, başkan yardımcısı Semih Özsoy ile birlikte bazı yöneticiler önceki gün özel jetle UEFA’nın Nyon’daki merkezine giderek yetkililerle bir görüşme yaptılar

Bu önemli zirvede mali açıdan yapılması hedeflenen planlar anlatılırken özellikle Türkiye’de döviz piyasasında yaşanan dalgalanmalar kapsamlı bir şekilde UEFA yetkililerine anlatıldı.  
Başkan Ali Koç ve ekibinin şartların yumuşatılması konusunda yaptığı görüşmelerin son derece olumlu geçtiği ve UEFA yetkililerinin kendilerine yapılan sunumdan memnun kaldıkları öğrenildi.


Kaynak:HTSpor

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER