Fenerbahçe'ye İki Dev Sponsor

Fenerbahçe, dünyanın iki büyük firmasıyla iş birliği yapmaya hazırlanıyor. 1.si Chobani, 2.si ise Ali Koç'un başında bulunduğu Arçelik.

Fenerbahçe'ye İki Dev Sponsor

Başkanlık seçimini kazandıktan sonra yaptığı açıklamada kulübün mali yapısını düzeltmek için uğraşacaklarını belirlen başkan Ali Koç, kolları sıvadı. Haziran ayının ilk gününden itibaren finansal durumu inceleyen Ali Koç ve kurmayları, kulübün maddi olarak rahatlaması adına sponsorluk çalışmalarına hız verdi.
 
CHOBANİ FENERBAHÇE İLE DÜNYAYA AÇILACAK

Ali Koç'un koltuğu devralması dünya çapında ses getirirken, sponsor olmak isteyen firmaların teklifleri netleşmeye başladı. Bu kapsamda futbol takımının sponsorluğu için gelen teklifler içerinde en dikkat çekeni Amerika'da yoğurdun Steve Jobs'u' olarak ünlenen iş adamı Hamdi Ulukaya'nın markası Chobani oldu. 11 yılda Amerika'nın lider yoğurt firması olarak gösterilen Chobani, için sponsorluk girişimleri hız kazandı. Fenerbahçe'nin uzun soluklu bir anlaşma yapma isteğiyle birlikte firmanın dünyaya açılma projesinin yakın zamanda açıklanmasına kesin gözüyle bakılıyor.

 
BAŞKAN DESTEĞİ

Sarı-lacivertlilere bir müjde de Basketbol'da Avrupa'nın en gözde takımlarından biri olan Fenerbahçe Doğuş için geldi. Son yıllarda Euroleague'de gösterdiği performansla göğsümüzü kabartan Obradovic ve öğrencileri, başkan Ali Koç'un başında olduğu Arçelik'le iş birliği yapacak. Avrupa'nın en çok satış yapan markalarından biri olan Arçelik, erkek basketbol takımının forma göğüs sponsoru olacak. 

Kaynak - Vatan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER