Fenerbahçe'de olay transferin gerçekleri

Brezilyalı 10 numarayı Gremio’da oynarken gözüne kestiren sarı-lacivertliler, FFP nedeniyle işi bitiremedi. Zenit gözden çıkarınca devreye girildi ve transfer bu kez gerçekleşti.

Fenerbahçe'de olay transferin gerçekleri
 Transferi olay yaratan Giuliano'nun Fenerbahçe'ye gelişi aslında bir yıl gecikmeli olmuş.
Sarı-lacivertliler, Brezilyalı futbolcuyu Gremio'da oynarken gözüne kestirdi. Brezilya'yı tarayan Fenerbahçe ‘scout'ları, Giuliano'yu çok beğendi ve transfer etmek için düğmeye bastı. Fakat finansal fair-play nedeniyle Fenerbahçe'nin teklifi kabul edilmedi, oyuncu 7 milyon Euro'ya Zenit'e gitti.

Rusya'daki ilk sezonunda yeniden Brezilya Milli Takımı'na seçilen Giuliano, yeni hocası Roberto Mancini'nin sistemine uymayınca Kanarya devreye girip işi bitirdi.

REST ÇEKTİ, OYUNU BOZDU
Giuliano’nun Trabzonspor'a karşı tavrı da takdir topladı. Bordo-mavililer, Zenit'e 10 milyon Euro, sambacıya da yıllık 4 milyon Euro ve 2 milyon Euro imza parası teklif etti. Ruslar, teklifi kabul ederken Giuliano, “Fenerbahçe olmazsa Zenit'e dönerim. Ben milli bir oyuncuyum, Trabzonspor'a gitmeyeceğim” diyerek Zenit'i ikna etti.

DEĞERİNİ KATLAYACAK
Fenerbahçe yönetimi, Zenit'in 20 milyon Euro serbest kalma bedeli belirlediği Giuliano'yu ucuza aldıklarına inanıyor. Trabzon'un devreye girmesiyle 7 milyon Euro'luk bedeli peşin ödemek zorunda kalan yöneticiler, “Giuliano, Dünya Kupası'nda oynayınca değerini katlayacak. Biz de kârla satabiliriz” görüşünde.
 
Güncelleme Tarihi: 15 Ağustos 2017, 09:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER