Fenerbahçe'de stad değişimi

Çimlerin güneş ışığı almasını engelleyen mevcut çatı sökülerek, şeffaf çatı monte edilecek. Taraftarların daha konforlu maç izlemeleri için 50 bin adet yeni koltuk takılacak. Basın tribünündeki ekranlar da LCD monitörlerle değiştirilecek.

Fenerbahçe'de stad değişimi

Gelecek sezon Süper Lig şampiyonluğunu şansa bırakmamak için kadroda önemli değişiklikler yapma kararı alan Fenerbahçe yönetimi, iç saha maçlarını oynadığı Ülker Stadyumu’nda da büyük yenilikler gerçekleştirecek. Ligin 33. haftasında 27 Mayıs Cumartesi günü Trabzonspor ile oynanacak iç sahadaki son maçın ardından stattaki operasyon başlayacak. İşte statta yapılacak yenilikler:

Mevcut çatı, çimlerin büyük bölümünün güneş almasını engelliyor. Bu yüzden de çimlerin ömrü kısalıyor. Sarı lacivertli yönetim çatıyı şeffaf hale getirip çimlerin güneş ışığından yeterince faydalanmasını sağlayacak.

Stattaki tüm koltuklar değiştirilecek. Taraftarların daha konforlu maç izlemesi için 50 bin adet yeni koltuk alınacak. Kale arkasındaki koltukların yerine ‘açılır-kapanır’ lüks koltuklar takılacak.


Saha zeminindeki çimler kaldırılarak yerine hibrit çim serilecek. Mevcut çimden daha uzun ömürlü olan hibrit çim, futbolcuların sakatlanma riskini yüzde 70 düşürüyor.Kaynak: Fanatik

Güncelleme Tarihi: 02 Mayıs 2017, 18:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER