banner229

Fenerbahçe’nin adını kullanarak dolandırıcılık yaptı!

Fenerbahçe'nin kulübe maddi kaynak sağlamak için başlattığı 'FENER OL' kampanyasından yararlanmak isteyen O.Ç. isimli bir dolandırıcı, taraftara 20 bin 650 TL karşılığında 3 adet forma sattı.

Fenerbahçe’nin adını kullanarak dolandırıcılık yaptı!


Fenerbahçe Yönetimi, hem kulübe maddi kaynak sağlamak, hem de UEFA'dan ceza almamak için başlatacağı yardım kampanyasını kamuoyuna tanıtırken, bunu fırsat bilen bir dolandırıcı da harekete geçerek kampanyayı kendi için fırsata dönüştürmeye çalıştı. 

İHA'nın haberine göre; M.A.S. isimli bir kişi, 22 Mart tarihinde kendisini 'Fenerbahçe Spor Kulübü Yöneticisi M.S.' olarak tanıtan bir şahıs tarafından aranarak, ‘bağış kampanyası’ adı altında 20 bin 650 TL karşılığında 3 adet Fenerbahçe forması hediye edileceği yönünde bilgilendirildi.

KULÜBÜ ARAYINCA DOLANDIRILDIĞINI ÖĞRENDİ
Arandığı kişi tarafından ikna edilerek 3 forma karşılığında 20 bin 650 TL’yi ‘bağış’ olarak verilen hesaba yatıran M.A.S., telefon konuşmasından sonra 3 forma için gönderdiği parayı çok bularak Fenerbahçe Spor Kulübü'nü aradı. Kulüpten kendisine henüz kampanyanın başlamadığı ve yönetimden kimsenin böyle bir girişimi olmadığı söylendi. 

Güncelleme Tarihi: 30 Mart 2019, 18:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER