Fernandao'nun Cezasına İndirim!

Tahkim Kurulu, pazar günü oynanan Beşiktaş derbisinde gol attıktan sonra yaptığı sevinç hareketi nedeniyle 2 maç ceza alan Brezilyalı golcü Fernandao'nun cezasında indirime gitti.

Fernandao'nun Cezasına İndirim!

 Tahkim Kurulu, pazar günü oynanan derbide gol attıktan sonra yaptığı sevinç hareketi nedeniyle 2 maç ceza alan Brezilyalı golcü Fernandao'nun cezasında indirime gitti. Kurul, Fernandao'nun 2 maçlık cezasını 1 maça indirdi. Brezilyalı futbolcu cezasını bu akşam oynanacak olan Beşiktaş derbisinde çekecek. Golcü futbolcu ligde oynanacak Teleset Mobilya Akhisarspor mücadelesinde ise forma giyebilecek.

Türkiye Futbol Federasyonu'ndan yapılan açıklama şöyle;


Fenerbahçe Futbol A.Ş.'nin, futbolcusu Jose Fernando Viana De Santana ile ilgili PFDK'nın 28.02.2018 tarih ve E.2017-2018/695 - K.2017-2018/815 sayılı kararına itirazı incelendi. Yapılan müzakere neticesinde;

- Fenerbahçe Futbol A.Ş.'nin, futbolcusu Jose Fernando Viana De Santana'nın taraftarlara yönelik hakareti nedeniyle verilen cezanın, futbolcunun eyleminin, "Sportmenliğe Aykırı Hareket" olarak değerlendirilmesi gerektiğinden; cezanın FDT 36/1-a ve 35/4 maddeleri uyarınca 1 resmi müsabaka men ve 13.000,00 TL para cezası şeklinde düzeltilerek onanmasına, oybirliği ile karar verilmiştir.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER