Giuliano Forvet Arkası Oynamak İstiyor

38 maç, 17 gol, 13 asist... Giuliano, Zenit’te kariyerinin en iyi sezonunu yaşamış ve bunun sırrını, “Lucescu beni forvet arkasında, özgür bir şekilde oynattı. Kaleye daha yakın olabiliyordum” sözleriyle anlatmıştı

Giuliano Forvet Arkası Oynamak İstiyor

Giuliano Victor de Paula, 2011 yılında daha 20 yaşındayken Internacional’den Ukrayna takımı Dnipro’ya transfer olarak Avrupa’ya adım atmıştı. Ancak buradaki 3 sezonluk macerası pek de istediği gibi geçmedi. Ardından Gremio formasıyla ülkesine geri döndü ve yine tam anlamıyla beklentileri karşılayamadı. Buna rağmen Lucescu, onu Zenit’e transfer etti. Ve buradaki ilk sezonunda 38 resmi maçta 17 kez fileleri havalandırıp 13 asist yapan Giuliano, hayatının en verimli dönemini geçirdi.

BACAKLARIMDA GÜÇ KALMIYOR


Sambacı, bunun sırrını, şu sözlerle anlatmıştı: "Gremio’da sağ kanatta oynuyordum. Sürekli geri giderek defansa yardım etmeniz gerekiyor. Bazen bacaklarımda hücuma çıkacak güç kalmıyordu. Lucescu beni forvet arkasında, özgür bir şekilde oynattı. Kaleye daha yakın olabiliyordum. Bunun sonucunda goller ve asistler geldi..."
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER