İşte Ersun Yanal'ın yıldızları!

Fenerbahçe’de Ersun Yanal sonrası dönemde hazırlanan çalışmalar, uygulanan testler ve kurulan planla beraber bazı yıldız isimler ciddi gelişim gösterdi.

İşte Ersun Yanal'ın yıldızları!

Fenerbahçe'de Ersun Yanal'ın tüm çalışmaları sonucunda bazı isimlerin adı öne çıktı.1-15 ile 16-26. haftalar arası bu isimlerin bireysel performanslarındaki artış ise şu şekilde oldu: 

Hasan Ali Kaldırım: İleriye çıkışları daha etkili hale gelen tecrübeli sol bek, gol ile tanışmaya başladı. Hasan Ali’nin 3. bölgede isabetli pas oranı 10.7’den 12.4’e, ceza alanı içinde topla oyunda 0.6’dan 1.2’ye, 3. bölgede top kazanması ise 0.6’dan 1.2’ye yükseldi.

Isla: Şilili yıldızın hücum bölgesinde 7.8 olan isabetli pas sayısı 13’e, asist 1’den 3’e yükseldi. Buna bağlı olarak tecrübeli sağ bekin yine hücum bölgesinde topla oynaması 15.1’den 19.5’e yükseldi.

Mehmet Ekici: Mehmet Ekici en çok gelişim kaydeden isimlerinden başında geliyor. Buna göre yıldız ismin rakamları 3. bölgede topla oyun 22.3’e, toplam isabetli pas 22.9’a, 3. bölgede isabetli pas yüzde 10.1’e ve isabetli şut sayısı 1.1’e çıktı.

Soldado: “Ersun Yanal beni hayata döndürdü” ifadesini kullanan Roberto Soldado’nun rakamlarına bakıldığında ise pek de haksız olmadığı ortaya çıkıyor. İspanyol forvet, bu sezonki ilk gollerini Ersun Yanal ile buldu, 4 gol kaydetti. Soldado, 3. bölgede topla oyunu 5.8’den 15.7’ye, aynı bölgede isabetli pası 2.8’den 8.1’e yükseldi. Toplam isabetli pas sayısı ise 8.8’den 17’ye geldi.

Mehmet Topal: Tecrübeli orta saha oyuncusunda da rakipten kazanılan toptaki değişim önemliydi. Bu sayı 7.8’den 10’a çıktı. 3. bölgede top kazanma oranları ise 1.1’den 1.7’ye yükseldi. Mehmet Topal’ın bu gelişimi de takıma daha çok hücum yapma şansı verdi.
Kaynak:Milliyet

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER