"Kafanızda Hep Gol Olsun"

F.Bahçe’nin hocası, oynanan futbola göre skor üretiminden rahatsızlık duyuyor. Osmanlı maçı için dikkat çeken Pereira, “Derbide pozisyon bulduk, atamadık. Hep golü düşünün. Fırsatları kaçırmayalım” dedi

"Kafanızda Hep Gol Olsun"

Şükrü Saracoğlu Stadı’nda oynanan G.Saray derbisinde kaçan fırsatlara yanan Vitor Pereira, öğrencilerinden Osmanlıspor maçında aynı hataya düşmemelerini istedi. Derbide kaybedilen 2 puanın üzüntüsünü yaşayan Portekizli teknik adam, başta Van Persie olmak üzere Diego, Fernandao ve Markovic gibi isimlerle yaptığı toplantıda gol yollarında daha fazla nasıl etkili olabilecekleri konusunda fikir alış verişinde bulundu. Çeşitli uyarılarda bulunan Pereira, “G.Saray önünde oyunu domine etmemize, skoru 3-0, 4-0 yapacak pozisyonlar bulmamıza rağmen galibiyete ulaşamadık. Sizden Osmanlı karşısında daha dikkatli olup fırsatları değerlendirmenizi istiyorum. Final paslarında sıkıntılar yaşıyoruz. Bunu gidermeliyiz. Doğru seçimler yaparak skoru garantiye alacak gollere ulaşmalıyız” diye konuştu.

‘DÜŞÜŞ MENTAL’ 

Takımın son yarım saatte yaşadığı düşüşün fiziksel yetersizlik değil, mental olduğunu düşünen Pereira, “Gol attıktan sonra psikolojik olarak geri çekilmemiz rakiplerin iştahını kabartıyor. Aynı düzende devam etmeliyiz. Gol attığımızda, ikinciyi, üçüncüyü bulmak için mücadele etmeliyiz. Hiçbir zaman tek golle yetinmemeliyiz. Her maçı bu felsefeyle oynarsak ve oyunu karşı alana yıkarsak, istediğimiz sonuçları daha rahat elde ederiz. Puan kaybına tahammülümüz yok. Size güveniyorum” ifadelerini kullandı.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER