Kalede rekabet var

Bir tarafta Karabük kahramanı Fabiano, diğer tarafta sakatlığından kurtulan kaptan Volkan. Advocaat, Akhisar maçında eldivenleri vereceği isim konusunda kararsız.

Kalede rekabet var

Fenerbahçe’de Volkan Demirel, yıllardır kalede adeta alternatifsizdi. Geçtiğimiz sezon kiralanan Fabiano, bekleneni veremeyince, tecrübeli file bekçisi yine eldivenlerin kesin sahibi olmuştu. Fabiano bu sezon da kiralandı ama kulübeye mahkum kaldı.

Ancak Brezilyalı file bekçisi, Volkan’ın Krasnodar maçında yaşadığı sakatlığı iyi değerlendirdi. Özellikle geçtiğimiz hafta Karabük maçında adeta harikalar yaratarak, takımının kazanmasında büyük paya sahip oldu. Volkan Demirel ise sakatlığını atlattı, Kayseri karşısında 1.5 ay sonra ilk kez oynadı. Fabiano formunun zirvesindeyken, kaptanın da dönüş yapması; pazar günkü Akhisar maçı öncesi Dick Advocaat’ı zor bir seçim yapmak zorunda bıraktı.

Tecrübeli çalıştırıcı kararını idmanlardaki performanslara da bakıp öyle verecek. Ancak bir sonraki hafta Galatasaray derbisi oynanacağı için, bu tarz maçlarda farklı oynayan Volkan bir adım önde görünüyor.

Fanatik

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER