Kazanan Farkla Kazanacak !

Fenerbahçe'nin başkan adayı Ali Koç, katıldığı bir TV programında seçim dönemine ve gerçekleşmesi beklenen icraatlarına dair önemli açıklamalarda bulundu.

Kazanan Farkla Kazanacak !
Fenerbahçe'nin başkan adaylarından Ali Koç, TRT Spor'da 'Ali Koç'la Özel' programında açıklamalarda bulundu.

''KİM KAZANIRSA KAZANSIN FARKLA KAZANACAK''

Seçimden çıkacak sonuçla ilgili yorum yapmaktan kaçınan Ali Koç, "Ben hiçbir zaman büyük konuşmam. Fıtratımda dereyi görmeden paçayı sıvamak yok. Bizdeki coşku, katılım, teveccüh, heyecan, öbür tarafın etkinliklerinde olmadı. Kim kazanırsa büyük farkla kazanacak. Ya biz ya onlar gelişmeleri farklı okuyoruz." ifadelerini kullandı.

''AKADEMİYE YATIRIM YAPACAĞIZ''

Kurulacak akademinin çok önemli olduğunu söyleyen Koç, "80 milyon Türk'ün yaşadığı Türkiye'den çıkan futbolcu sayısına bakın, bir de 3 milyon Türk'ün yaşadığı Almanya'dan çıkan Türk futbolu sayısına. Tekerleği yeniden keşfetmeye gerek yok. Akademiye yatırım yapacağız ve çok önemli birini getireceğiz." dedi.

''20 YILDIR İCRAATIN BAŞINDAYDINIZ, BU ZAMANA KADAR BUNLAR NİYE OLMADI?''

Scouting ve olacak yeni yapılanma ile ilgili de konuşan Ali Koç, ''Manchester City, Enes Ünal'ın hayatını, ailesini bile inceleyerek transfer etti. İki sene kiralayıp, başka takıma sattı. Biz, scouting sistemimizle bu anlayışı getirmek istiyoruz. Bunu mecburen de, tercihen de yapmak zorundayız. Bugün biz bir buçuk sahayla altyapıyı götürüyoruz. Dikkat ederseniz bu kampanyada pilot takım diyorlar, akademi diyorlar, futbolun başına çok önemli birini getireceğiz diyorlar... 20 yıldır icraatın başındaydınız. Bu zamana kadar bunlar niye olmadı?'' şeklinde konuştu.

''YÜZLERCE BELKİ BİNLERCE KİŞİ KULÜBE ÜYE YAPILDI''

Kulübe yapılan yeni üyeliklerle ilgili konuşan Koç, ''Biz kulübün kasasına para girmiyor demiyoruz. Yüzlerce, belki binlerce kişi kulübe üye yapıldı, ama paralarını ödemiyorlar, bu paraları başkaları ödüyor. Ben de dün Aziz Yıldırım'ın söylediğini söylüyorum zaten. Bu etik değil, anti demokratik.'' dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER