Kenan Koçak'tan Fenerbahçe yanıtı!

Almanya ekibi Hannover 96'yı çalıştıran 39 yaşındaki teknik direktör Kenan Koçak, Spor Toto Süper Lig ekibi Fenerbahçe iddialarına yanıt verdi. Bir gün Türk futboluna hizmet etmek istediğini belirten Koçak şu ifadeleri kullandı; "Ben hayatımda spekülasyonlara hiç katılmadım. Reklam yapma peşinde değilim"

Kenan Koçak'tan Fenerbahçe yanıtı!

Almanya Bundesliga 2 takımı Hannover 96'da görev yapan teknik direktör Kenan Koçak, Almanya'da liglerin yeniden başlaması ve yaşanan süreç hakkında açıklamalarda bulunurken; "Süper Lig ekibi Fenerbahçe'den teklif aldınız mı?'' sorusuna da yanıt verdi.

NTV'ye konuşan 39 yaşındaki genç teknik adam Koçak, koronavirüs süreci ile ilgili görüşlerini dile getirirken şu ifadeleri kullandı; "9 hafta önce iki oyuncumuzun testi pozitif çıkmıştı. 14 gün karantina altıdna kaldık. Çok büyük bir titizlikle 5 haftadır küçük gruplar halinde hazırlandık. Son iki gündür de idmanlar yapıyoruz. Mesafeler de kalktı. Liglerin başlaması sürpriz oldu biraz. Takımı hazır hale getirmeye çalışıyoruz" 

Ligler başladığında bir futbolcunun koronavirüs testinin pozitif çıkması durumunda ne olacağının sorulması üzerine Alman ekibinin genç çalıştırıcısı şu yanıtı verdi;

"Bu mesafe konusu güncel de bir konu. 5 hafta mesafeli idman yaptık. İster istemez bazı futbolcularda psikolojik olarak alışamama var. Umarım bunları gideririz lig başlayana kadar. Bir futbolcu koronavirüse yakalandığında tüm takımı karantinaya alıyorlardı. Şimdi bu konu kalktı. Eğer bir futbolcuda çıkarsa, sadece o futbolcuyu karantinaya alıyorlar. Neden böyle çünkü Bundesliga ve Bundesliga 2 takımlarının haftada 2-3 testten geçmesi lazım. Sürekli kontrol altındayız. Eğer yine de bir futbolcuda çıkarsa, o futbolcu karantina altına alınacak."

Futbolculara maçlara hazır hale getirmenin zorluğunu da dile getiren teknik adam; "9 haftadır maç yapmıyoruz. 1 haftada oyuncuları maçlara hazır hale getirmek imkansız gibi bir şey ama liglerin oynanması lazım kulüplerin ayakta kalması için. Yetkililer karar verdiyse biz de buna uyacağız" ifadelerini kullandı.

TEKLİF ALDI MI?

"Fenerbahçe'den teklif aldınız mı?" sorusuna ise genç hoca Kenan Koçak şu yanıtı verdi; "Türkiye benim memleketim, benim devletim. Türkiye'yi seven birisiyim. Gönül ister ki, ilerleyen zamanlarda kendi ülkeme, kendi futboluma, kendi devletime hizmet edeyim. Zaman ne gösterir onu da bilemeyiz. Sonuçta bizler profesyoneliz. Ben hayatımda spekülasyonlara hiç katılmadım. Reklam yapma peşinde değilim. Zaman zaman teklifler geliyor. Oturuyoruz, konuşuyoruz. O kulübe olan, o kulübün hocasına olan saygımdan dolayı kulüplerin adını ağzıma almadım. Onu da yapmayacağım zaten. İnşallah bir gün kavuşuruz, umarım ileride Türk futboluna hizmet ederim"

Kaynak: Mynet Spor

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER