Kocaman'dan Defansif Futbol Tepkisi !

Fenerbahçe teknik direktörü Aykut Kocaman, Sivasspor galibiyetinin ardından yayıncı kuruluş mikrofonlarına açıklamalarda bulundu.

Kocaman'dan Defansif Futbol Tepkisi !
Aykut Kocaman, Fenerbahçe'nin defansif futbol oynadığı yönündeki eleştirilerin hatırlatılması üzerine de şu ifadeleri kullandı;

"Bir kişinin reklam amacıyla yapmak istediği şeyi konuşmanın bir anlamı yok. Bu algı yönetiminin içinde olmak istemiyorum. Bir örnekleme yapacağım, zihnimden söyleyeceğim, düzeltilmesi gereken şeyler olabilir. İlk 11 haftada 33 puanın 16'sını yitirdik. Ben de görevimi bırakmıştım. Sonraki periyotta birtakım şeyler yerine oturdu. Biraz daha doğru oyun, doğru oyuncular, birbirini tamamlayan oyuncularla... Bu maçı saymıyorum, 17 haftalık periyotta ilk yarıdaki Osmanlıspor maçından ikinci yarıdaki Osmanlıspor maçına kadar en çok puan toplayan takım biziz, 37 puan. Sadece şu anda sıkıntısını çektiğimiz en önemli şey 11 haftada yitirdiğimiz 16 puan, ya da yakın geçmişten bakarsak kendi sahamızda kaybettiğimiz Akhisar Belediyespor maçı. Bu maçı çevirebilmiş olsaydık ligin en fazla puan toplayan takımı olacaktık ki bu enteresan bir durum. Bunları anlatmaktan bana artık gına geldi, işimiz bu işimizi yapıyoruz."
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER