Lens'in sözleri işi zorlaştırdı

Lens'in, sene sonu Fenerbahçe'ye bonservisiyle birlikte transfer olmakla ilgili söylediği söz, transferin zorlaşmasına sebebiyet verdi.

Lens'in sözleri işi zorlaştırdı

Fenerbahçe, Hollandalı yıldızın bonservisini almak istiyor. Ancak Lens’in daha önceden yaptığı, “Sunderland küme düşerse transferim için işler kolaylaşır” açıklaması nedeniyle İngiliz kulübü Kanarya’ya her türlü zorluğu çıkarıyor.

Fenerbahçe’de adeta yeniden doğan ve tekrar milli takıma seçilen Jeremain Lens’in bonservisini elinde bulunduran Sunderland her ne kadar Premier Lig’den düşmeye çok yakın olsa da Lens'in transferi konusunda çok fazla kolaylık yapmayı düşünmüyor. Yıldız futbolcunun yaptığı “Sunderland küme düşerse transferim için işler kolaylaşır” açıklamasına o dönemde başta teknik direktör David Moyes olmak üzere kulüp yetkilileri tepki göstermişti. Özellikle Lens’in Hollanda Milli Takımı’na seçilmesinin ardından İngiltere ve diğer ülkelerden talipleri artınca Sunderland tamamen kulübün çıkarlarına odaklandı.


Lens her ne kadar kariyerine Fenerbahçe’de devam etmek istese de Sunderland’in belirleyeceği bonservisten geri adım atmayacağı ve bu durumun Fenerbahçe’yi zor durumda bırakabileceği öğrenildi. Oyuncuya kesinlikle kolaylık göstermeyi düşünmeyen İngiliz kulübü, Lens’in yaptığı o açıklamalar sonrasında Sunderland’e ciddi anlamda saygısızlık yaptığını düşünüyor. Ayrıca Beşiktaş’ın da durumunu yakından izlediği Hollandalı için 2 Türk kulübü de şimdiden Sunderland’in kapısını aşındırırken transferin yaz döneminde tam bir Arap saçına dönmesi işten bile değil.

Habertürk

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER