Mehmet Topal'dan büyük fedakarlık

Fenerbahçe, resmi siteden yaptığı açıklamayla milli futbolcu Mehmet Topal ile yolların karşılıklı olarak ayrıldığını duyurdu.

Mehmet Topal'dan büyük fedakarlık

Fenerbahçe ile sözleşmesini feshederek 7 yıldır formasını giydiği sarı lacivertli camiaya veda eden Mehmet Topal, büyük bir fedakarlığa imza attı. Sarı-lacivertli takıma 2012 yılında Valencia’dan transfer edilen 33 yaşındaki orta saha oyuncusunun 1 yıl daha sözleşmesi bulunuyordu. 

Ekonomik açında çok zor günler geçiren Fenerbahçe'ye bir destekte Mehmet Topal'dan geldi. Milli orta saha oyuncusu, önümüzdeki sezon alacağını (20 Milyon TL) bıraktı. 

Mehmet Topal’ın menajeri Batur Altırparmak, ayrılık sonrasında milli oyuncunun ağzından şu ifadeleri kullandı;

“Fenerbahçe Spor Kulübü'ne transfer olduğum Haziran 2012'den bu yana tek isteğim ve amacım; bu asırlık çınarın başarılara imza atmasına katkı sağlamaktı.

Bunun için de terimin son damlasını kadar çalıştım, çabaladım. Ancak özellikle bu sezon boyunca yaşanan yorucu olaylar nedeniyle; ne kulübüme, ne de bana daha fazla zarar gelmemesi için zor, hatta çoğu kişinin cesaret edemeyeceği bir karar aldım.

Kulüp yönetimi ile yaptığımız görüşmeler sonucu 2019-2020 sezonuna ait alacaklarımı bırakarak sözleşmemi fesih etme konusunda dün akşam itibariyle ortak bir karar üzerinde uzlaşma sağlandı.” 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER