Obradovic'ten Aziz Yıldırım sözleri!

Hürriyet Gazetesi yazarlarından Ertuğrul Özkök, Fenerbahçe'nin eski başkanlarından Aziz Yıldırım ile Fenerbahçe Beko'nun eski başantrenörü Zeljko Obradovic arasında geçen diyaloğu köşe yazısına taşıdı.

Obradovic'ten Aziz Yıldırım sözleri!

Süper Lig ekiplerinden Fenerbahçe'nin eski başkanı Aziz Yıldırım, basketbol şubesinin yönetimiyle ilgili Ali Koç'u sert sözlerle eleştirdi.

Anonim Şirketi'nin faaliyete geçirilmesi durumunda basketbol branşı idaresine talip olduğunu ilan eden Yıldırım, "Yarın Obradovic'i getiririm" ifadelerini kullandı.

"Bir marka yarattık, Fenerbahçe basketbolu... Obradovic'le dost ilişkimiz vardı. Obradovic gibi bir hocayı o dönem bulmak hem zor, hem de kaybettikten sonra onun yerini doldurmak zor. Marka olan Fenerbahçe basketbolunun bu hallere düşmesine çok üzülüyorum. Basketbol takımı. Sayın Ali Koç, basketbol takımını A.Ş haline getiriyorum de. Ben de o A.Ş'yi almaya talibim. Yarın da Obradovic'i getiriyorum."

Hürriyet Gazetesi yazarlarından Ertuğrul Özkök, Fenerbahçe'nin eski başkanlarından Aziz Yıldırım ile Fenerbahçe Beko'nun eski başantrenörü Zeljko Obradovic arasında geçen diyaloğu köşesine taşıdı.

O köşe yazısı şu şekilde;

“Yıldırım, “Obradovic’i getiririm” dedi. Toplantıdan sonra yanındakilere, ‘Koç biliyor muydu, yoksa bir tahmin mi?’ diye sordum. Obradovic, ‘Seninle cehenneme bile gelirim’ demiş.”

Aziz Yıldırım, “Obradovic’i getiririm” dedi.

Peki Obradovic bunu biliyor muydu? Büyük koç, Fenerbahçe’den ayrıldıktan sonra Barcelona’ya falan gider diye düşünüyordum. Ama nedense basketbola başladığı Partizan’la anlaştı. Bu beni şaşırtmıştı açıkçası. Bunu “Mustafa Denizli’nin futbola başladığı Altay’a teknik direktör olması gibi duygusal bir nedene bağlamıştım. Dün basın toplantısından sonra yanında bulunan yöneticilerle konuştum. Onlara “Koç biliyor muydu, yoksa bir tahmin mi” diye sordum. Yıldırım önceki gün Obradovic’le telefonda konuşmuş. “Koç gelir misin” deyince, aldığı cevap şu olmuş: “Seninle cehenneme bile gelirim başkan.”

Ali Koç bu teklife ne der bilmiyorum... Bir başkan için böyle bir yetki paylaşımını kabul etmek kolay bir şey değildir. Kabul eder ve bir başarı hikayesi yazılırsa, bunun taraftar üzerindeki etkisi ne olur onu da düşünebilir. Şunu düşünmek de yararlı olabilir. Böyle bir başarının yolunu açacak teklifi kabul etme büyüklüğü de bir başkan için zaferdir. Hele hele bu teklifi yapan insan “Bir daha başkanlığa aday olmayacağım” diyorsa...

Kaynak: NTV Spor

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER