Şike kumpası davasında Fenerbahçe’nin talebi reddedildi

Şikede kumpas davası"nda mahkeme, tutuklu 2 sanığın tahliyesine karar verildi. 6 kişi hakkında yakalama kararı çıkarıldı. Fenerbahçe'nin davaya katılma talebi ise reddedildi.

Şike kumpası  davasında Fenerbahçe’nin talebi reddedildi
Şikede kumpas davası”nda mahkeme, tutuklu 2 sanığın tahliyesine karar verirken, Bylock tespit edilen tutuksuz 6 sanık hakkında ise tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkardı. Mahkeme, Fenerbahçe Spor Kulübü’nün davaya katılma talebini ise bir kez daha reddetti.

10’UNCU DURUŞMA GÖRÜLDÜ

Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım’ın da aralarında bulunduğu spor camiasından birçok kişiye, “Futbolda şike soruşturması” adı altında “kumpas” kurduğu iddiasıyla, aralarında emniyet müdürlerinin de bulunduğu 14’ü tutuklu 108 sanığın yargılandığı davanın 10. celsesi görüldü.

2 SANIĞA TAHLİYE

İstanbul 23. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından Silivri Cezaevi Kampüsü’ndeki duruşma salonunda yapılan duruşmada ara kararını açıklayan mahkeme heyeti, sanıklar Mustafa Tunç ile Seyfi Erdoğan’ın gelen Bylock raporunda yer almadıkları dikkate alınarak tahliyelerine karar verdi. Mahkeme tutuksuz 6 sanığın ise Bylock kullanıcısı olduklarının tespit edilmesi üzerine bu sanıklar hakkında tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkarılmasına hükmetti. Tutuklu diğer sanıkların ise bu hallerinni devamına karar verdi.

FENERBAHÇE’NİN TALEBİ BİR KEZ DAHA REDDEDİLDİ

Fenerbahçe Spor Kulübü’nün davaya katılma talebine ilişkin ise mahkeme, önceki red kararında vurguladığı suçtan doğrudan zarar görme ihtimalinin bulunmadığı gerekçesiyle bu talebin bir kez daha reddedilmesine karar verdi. Mahkeme, duruşmanın 7-11 Ağustos tarihleri arasında 5 gün süreyle görülmesine karar verdi.

FENERBAHÇE'DEN AÇIKLAMA GELDİ

FETÖ/PDY'nin ‘Futbolda şike' soruşturmasında kumpas kurduğu iddiasıyla açılan Şike Kumpası Davası'nda 10. günün sonunda ara kararlar açıklandı ve duruşma 7-11 Ağustos 2017 tarihine ertelendi.

Kararlarla ilgili FB TV'ye açıklamalarda bulunan Fenerbahçe Spor Kulübü  Başkanı Aziz Yıldırım'ın Avukatı Abdurrahim Erol, şunları söyledi:

"Fenerbahçe'ye kurulan Kumpas Davası'nın bu haftaki duruşmasında mahkeme ara kararlarını açıkladı ve duruşmayı 7-11 Ağustos 2017 tarihine erteledi. Bu duruşmada 2 tane sanığın tahliyesine karar verildi. Mahkemeye dün ve bugün gelen Bylock raporlarına istinaden daha önce bu dosyanın saptamında tutuksuz olan 6 sanığın tutuklanması amacıyla haklarında yakalanma emri çıkarılmasına karar verdi mahkeme. Yine bu kapsamda Bylock kullanıcı olduğu tespit edilen sanıkların Bylock yazışmalarının tebliği için Emniyet Müdürlüğü'ne müzakere yazılmasına karar verildi. Bunun dışında sanıklarla ilişkili daha önce açılan FETÖ/PDY davaları kapsamında açılıp devam edilen dava dosyalarına ilişkin iddianamelerini istedi.”kaynak:mynet

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER