Transferler sezon öncesi kampına yetişecek

Fenerbahçe'de yeni kaleci dahil bütün transferlerin sezon öncesi kampına yetişmesi isteniyor.

Transferler sezon öncesi kampına yetişecek

Ersun Yanal ile kazanılan 2013-14 şampiyonluğunun ardından Fenerbahçe için hayal kırıklıklarıyla dolu sezonlar yaşandı. Sarı- Lacivertliler, 2014-15 ve 2015-16 sezonlarında 2. olurken, son haftalara rakiplerinin gerisinde, şampiyonluk umutları azalmış bir şekilde girmişti. Bu sezon ise yarışa çok daha erken havlu atıldı. Yönetim benzer senaryoların yaşanmaması için bu kez kolları erkenden sıvadı.

Sarı-Lacivertliler, yeni sezonun kadrosunu şimdiden kurmak için çalışmalara başladı. Hedef, transferlerin büyük bölümünü sezon bitmeden tamamlamak. Ligin bitmesinin ardından bombaları bir bir patlatmak. Bu yolda ilk adım David Ospina ile atıldı. Kolombiyalı file bekçisi ile 4 yıllık sözleşme üzerinde el sıkışıldı. Diğer bölgelere yapılacak takviyeler için de benzer şekilde kısa sürede ön anlaşmaların yapılması bekleniyor. Böylece yıllardır her teknik adam tarafından tekrarlanan, “Transferler kampa yetişsin” talebi belki de ilk kez gerçeğe dönüşecek.

Yönetimin şampiyonluk yolundaki bir diğer adımı ise her bölgede büyük bir forma rekabeti yaşanmasını sağlamak. Bunun en güzel örneği, sözleşmesi bitecek olan Volkan Demirel ile yeni kontrat imzalanacak olmasına rağmen, Ospina’nın transfer edilmesi olacak. Yıllardır deyim yerindeyse kalede alternatifsiz olan, sağlıklı durumdaysa eldivenleri giymesine kesin gözüyle bakılan kaptan Volkan Demirel’in bile yeri artık garanti olmayacak.

Fanatik

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER