banner197

VAN PERSİE'NİN TALİPLERİ ARTIYOR!

Birçok kulübün peşinde koştuğu ancak yıllık ücretini duyunca transferinden vazgeçtiği Van Persie’ye son olarak golcüsü İbrahimovic’i M.United’a gönderen Paris Saint Germain talip oldu.

VAN PERSİE'NİN TALİPLERİ ARTIYOR!

Fransız ekibi ilk etapta Uçan Hollandalı’nın menaceri ile temasa geçerek, fiyat konusunda yoklamada bulundu. Fenerbahçe’den yılda 5.5 milyon Euro kazanan Van Persie için yönetimin 11 milyon Euro bonservis bedeli belirlediği öğrenildi. PSG, bu rakamları ödemeyi kabul ederse, Fenerbahçe yönetimi de, geçen sezon bekleneni veremeyen Robin van Persie’yi göndermeyi düşünüyor.

Paris'te coşabilir...

Fenerbahçe'ye geldiği gün ortalık yandı, tüm Türkiye şaşkına döndü. Ancak Pereira ona vasat üstü bir futbolcu muamelesi yaptı, "Antrenmanda çalışmazsa kadroya giremez" dedi. İlk 11'e koyduğunda bile 70. dakikalarda oyundan alarak Persie gibi bir yıldıza dünyayı dar etti. Sezon sonunda ikilinin araları düzelse de, Van Persie'nin ilk sezonu Fenerbahçe'de çok da iyi geçmedi. Buna rağmen profesyonelliğinden asla taviz vermeyen yıldız oyuncu 16 gol atmayı başardı. Paris'te çok daha iyi ve değerinin bilindiği şartlarda Fransız ekibine büyük katkı sağlayabilir. Yine takımda tutulması Fenerbahçe için çok daha iyi olacaktır.  

Güncelleme Tarihi: 10 Temmuz 2016, 20:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER