Volkan Demirel'in hayat hikayesi film oluyor!

Futbolcu Volken Demeril'in eşi Zeynep Demirel hayatına dair ayrıntıları Günaydın'a anlattı. Zeynep Demirel üzerinde çalıştığı filminin hikayesini eşinden ilham aldığını açıkladı.

Volkan Demirel'in hayat hikayesi film oluyor!

21 yaşında evlenip 24 yaşında ilk kızı Yade'yi kucağına alan Zeynep Demirel, sinema yolculuğunu, okulla birlikte anneliği nasıl devam ettirdiğini, eşi Volkan ile ilişkilerini, futbolcu eşi olmanın verdiği sorumlulukları Günaydın'a anlattı.

Fenerbahçe'nin milli file bekçisi Volkan Demirel'in eşi Zeynep Demirel yapımcılığa soyundu. 2008 Belçika Güzeli olan Demirel, geçen yaz Bilgi Üniversitesi Sinema Televizyon Bölümü'nü bitirdikten sonra hep hayalini kurduğu sinemaya yapımcılık şirketi kurdu. Daire Production adını verdiği yapım şirketinin ilk projesi ise bir futbolcunun hayatını anlatacağı 'Krampon' olacak.

Eşi Volkan'dan ilham aldığını söyleyen Zeynep Demirel, "Bire bir onun hayatını anlatmayacağım ama onun hikayesinden ilham aldım" diyor.

21 yaşında evlenip 24 yaşında ilk kızı Yade'yi kucağına alan Zeynep Demirel, sinema yolculuğunu, okulla birlikte anneliği nasıl devam ettirdiğini, eşi Volkan ile ilişkilerini, futbolcu eşi olmanın verdiği sorumlulukları Günaydın'a anlattı.

- Hayırlı olsun. Yapımcılık yapmaya nasıl karar verdiniz?

Aslında benim hayalimdeki meslek yönetmenlik.

'Elmacı' adında orta metraj belgesel filmim var. Şu an festivalleri dolaşıyor. Ressam Ali Elmacı'nın sanatıyla ilgili deneysel bir belgesel. Bilgi Üniversitesi Sinema Televizyon Bölümü'nü bitirdim. Bu belgesel de mezuniyet projem.

'DERS ARASINDA KIZIMI EMZİRİYORDUM'

- Neden sinema-TV bölümü okudunuz?

Kendimi bildim bileli sinemaya ilgim var.

Belçika Güzellik Yarışması'nda birinci seçildiğimde verdiğim röportajlarda da "Sinemada ama kamera arkasında olmak istiyorum" demiştim. Yıllardan beri içimde olan bir şeydi. Araya evlilik, çocuklar girdi; şimdiye kısmet oldu.

- Siz okurken anne oldunuz değil mi?

Evet. Okula başladığımda Yade yedi aylıktı. Üçüncü sınıftayken yeniden hamile kaldım.Allah'tan doğum yaza denk geldi. Annem geliyordu kampüse. Ders aralarında kızımı emzirip derse giriyordum.

- Genç yaşta anne olmak nasıl bir duygu?

Kendimi şanslı hissediyorum. Hemcinslerimin veya yaşıtlarımın kariyer yolunda çocukla kaybedecekleri zamanı ben çoktan aştım. Erken evliliği veya erken anne olmayı hiçbir zaman dezavantaj olarak görmedim.

İyi ki de olmuş. 30 yaşıma kariyer peşinde koşarak başlayacağım. Hayat benim için esas şimdi başlıyor.

- Oyunculuk yapmayı düşünmediniz mi?

Oyunculuk yapmak benim için zor bir şey. Youtube videolarımı bile zor çekiyorum. Yapı olarak ön planda olmayı çok fazla seven biri değilim. Üretken olmak istiyorum.

- Favori yönetmenleriniz kimler?

Nuri Bilge Ceylan, Türk sinemasında çığır açan biri. Yabancılarda Ken Loach'u ve Stanley Kubrick'i severim, Dardenne Kardeşler'e bayılırım. En büyük hayalim kendi filmimi çekmek.

 VOLKAN'IN HAYATI SİNEMA FİLMİME İLHAM KAYNAĞI OLDU

- Üzerine çalıştığınız filmde ne anlatacaksınız?


Bir futbol başarı hikayesi. Şimdilik adını 'Krampon' koyduk. Çok yakından tanıdığım o hayata odaklanmak istedim.

Sonuçta bildiğin yerden yola çıkmak, yolda karşılaşacağın riskleri aza indirir.

- Eşinizin bu fikirde katkısı var mı?


Volkan, sürekli bana futbola nasıl başladığından bahseder. Maddi yetersizlikten nasıl zirveye ulaştığına dair çok çarpıcı bir hikayesi var. Onun hikayesinden ilham aldım.

- Futbolcular ve eşleriyle ilgili çeşitli ön yargılar var. Bunlardan rahatsız mısınız?

Maalesef öyle, tabii ki ön yargılardan genel olarak rahatsızım. 40 yılda bir davetlere giderim, tanıtımlara falan çok fazla katılmam. Aslında her evlilik gibi klasik bir evlilik bizimkisi.

Volkan mesleği gereği çok göz önünde olan biri. Alıştım artık onun maç temposuna, maç stresine...

- Yönetmen Zeynep'in eşi Volkan diyecekler belki 10 yıl sonra...

İnşallah öyle olacak. Bu da başarıyla alakalı. Bu işi, futbolcu eşi olarak anılmayayım diye yapmıyorum. Kaleci Volkan'ın eşi olarak anılmaktan da rahatsız değilim.

- Volkan Bey'in sizin işinize maddi desteği oldu mu?

Hayır, şu an olmadı. Film çekeceğim zaman kapısını çalabilirim. Para olarak değil de çevresinden faydalanabilirim.

- Birlikte sinemaya gider misiniz?

Sinemaya nadir gideriz onun maç temposundan dolayı. Evde olduğunda da maç izlediği için film de seyredemiyoruz.

- Siz maç izliyor musunuz?

İzliyorum ama sadece Fenerbahçe'nin maçlarını. Kızlar da çok seviyor.

AŞK BENİM İÇİN YADE VE YEDA

Evlenmeye nasıl ikna oldunuz?

Sevdim. 18 yaşındaydım, Belçika'da yaşıyordum. Ya ayrılacaktık, ya evlenip Türkiye'ye taşınacaktım. Volkan'la tanışmasaydım Türkiye'ye gelme fikrim yoktu. Evlilik konusunda Volkan çok istekli ve ısrarcıydı. Aşık olmadan alınacak bir karar değildi bu. Evlilik zor bir şey, mantıkla olacak iş değil.

- Belçika'da nasıl bir kariyer hedefliyordunuz?

Yine sinema üzerine yoğunlaşacaktım.

- Volkan Bey'i hayranlarından kıskanıyor musunuz?

Yok hayır. Geçti artık, 10 yıl oldu.

- Bu 10 yılda aşk nasıl evrildi?

Aşk boyut değiştiriyor. Şimdi bana 'Aşk nedir?' diye sorsan Yade ve Yeda diyeceğim. Yıllar içinde değer verdiğin şeyler değişiyor. İkimizin de önceliği çocuklar.

- Erkek çocuk istiyor musunuz?

Volkan'ın erkek beklentisi var hâlâ...

Ama şu an düşünmüyoruz.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER