Yeşil sahaların genç yıldızı Arda Güler, transfer dönemine de damga vurmaya devam ediyor. 18 yaşındaki milli futbolcu yeteneği ile taraflı tarafsız herkesin beğenisini kazanmayı başardı. 2019 yılında Fenerbahçe altyapısında oynamaya başlayan Arda Güler, kısa süre içerisinde A takıma kadar yükseldi. Sarı lacivertli taraftarların sevgilisi haline gelen genç yıldızın Fenerbahçe ile 2025 yılına kadar sözleşmesi bulunuyor. Arda Güler sözleşmesinde yer alan 17 milyon 500 bin Euro karşılığında serbest kalır maddesi nedeniyle transfer gündeminin ilk sırasına yerleşti.

t25_ali-koctan-arda-guler-ile-413

Arda Güler’in Transfer Süreci

Barcelona, Real Madrid, Milan, Arsenal’in başı çektiği 17 kulübün yıldız futbolcuyu transfer etmek istediği öğrenildi. Fenerbahçe yönetimi ise Arda Güler’in bir yıl daha takımda kalmasını ve yeni sözleşme yapmasını talep ediyor. Başkan Ali Koç’un Arda Güler’in transfer süreciyle bizzat ilgileniyor. Fenerbahçe, Arda Güler’den daha yüksek bonservis geliri elde etmeyi hedefliyor. Genç yıldız ise kariyerine Avrupa’da devam etmek istediği için teklifleri değerlendirmeye karar verdi. Arda Güler’in menajerliğini de üstelenen babasıyla ilgili ise ‘’komisyon’’ talebinde bulunduğu yönünde haberler gündeme gelmeye devam ediyor.

indir-55

Arda Güler Fenerbahçe’den Ayrılacak Mı?

Fenerbahçe’nin ve Milli Takımın genç yıldızı Arda Güler’in transferiyle ilgili her gün farklı bir haberin gündeme gelmesi sarı lacivertli taraftarların tepkisine neden oldu. Fenerbahçe taraftarı Arda Güler’in transferiyle ilgili ikiye ayrıldı. Bir kesim taraftar Arda Güler’in takımda kalmasını savunurken; diğer kesim ise kariyerine Avrupa’da devam etmesinin daha iyi olacağını belirtiyor. Transfer sürecinin uzaması nedeniyle tepkiler artmaya devam ediyor. Arda Güler’e son tepki gösteren ise takım arkadaşı Samet Akaydın oldu.

646e70c34e3fe11424203177

Sosyal Medyada Ortaya Çıktı

Fenerbahçe’nin devre arasında Adana Demirspor’dan transfer ettiği Samet Akaydın’ın sosyal medyada beğendiği son paylaşım dikkat çekti. Samet Akaydın’ın İnstagram’da beğendiği paylaşımda Arda Güler ile ilgili şu ifadeler yer aldı: ‘’ Seni parlatıp vitrine koyan, seninle özel ilgilenen başkan yönetime, seni teknik direktörlere savaş açarak oynatan taraftara rağmen illa gitmek istiyorsan git evlat. Fenerbahçe kimseye muhtaç değil, hiçbir isim Fenerbahçe'den büyük değil." Kısa süre içerisinde sosyal medyada gündeme gelen beğeni Fenerbahçe taraftarının yeni bir tartışma içerisine girmesine neden oldu. Taraftarın bir kısmı Samet Akaydın’ın tepkisinde haklı olduğunu savundu, diğer kısmı ise bu konuda fikir beyan etmesinin doğru olmadığını ve yönetim tarafından ceza uygulanması gerektiğini savunmaya devam ediyor.