Süper Lig’de zirve takibini sürdüren Fenerbahçe’de sıcak gelişmeler yaşanıyor. Haziran ayında yeni başkanını seçecek olan sarı lacivertli camiada seçim dönemi çalışmaları başladı. Fenerbahçe’nin eski başkanı Aziz Yıldırım yeniden ortaya çıktı. Peki, Aziz Yıldırım’ın üst üste açıklama yapmasının sebebi nedir? Aziz Yıldırım yeniden başkanlığa aday olacak mı? İşte detaylar…

Süper Lig’de şampiyonluk hasretine son vermek isteyen Fenerbahçe’de hareketli günler yaşanmaya devam ediyor. UEFA Konferans Ligi’nde de mücadele eden sarı lacivertli temsilcimiz Belçika ekibi Union SG ile son 16 turunda karşılaştı. Deplasmanda oynanan maçta 3-0’lık skorla galip ayrılan temsilcimiz avantajlı konuma geldi. UEFA Konferans Ligi’nde final hedefi belirleyen Fenerbahçe, iki kulvarda da mücadelesini sürdürüyor. Süper Lig’de ise zirve takibine devam eden sarı lacivertli ekip, ezeli rakibi Galatasaray’ı geçerek şampiyonluk kupasına ulaşmak istiyor.

indir-83

Başkan Ali Koç yeniden aday olacak mı?

Fenerbahçe’de bir yandan şampiyonluk mücadelesi devam ederken; diğer yandan da seçim dönemi çalışmaları başladı. Her 3 yılda bir seçime giden sarı lacivertli camia, Haziran ayında yeni başkanını seçecek. Fenerbahçe’de rekor oyla seçilen Başkan Ali Koç’un döneminde şampiyonluk sevinci yaşanamadı. Başkan Ali Koç her fırsatta başkanlığı bırakmaya niyetli olduğunu açıklamaya devam ediyor. Ali Koç’un başkanlıkla ilgili ‘’asla, asla dememeyi öğrendim’’ açıklaması ise kafalarda soru işareti yaratmasına neden oluyor. Kulislerde konuşulan bilgilere göre Koç grubunun başına Ali Koç’un geçeceği ileri sürülüyor. Ali Koç’un ağabeyi Ömer Koç’un yurtdışına taşınacağı ve şirket grubunun yeni başkanının Ali Koç olacağı belirtiliyor. Koç ailesinin de Ali Koç’un başkanlığı bırakmasını istediği öğrenilen bilgiler arasında yer alıyor. Öte yandan Fenerbahçe’nin şampiyon olması halinde Başkan Ali Koç’un yeniden aday olacağı söylentisi de güçlü bir şekilde dile getiriliyor.

1z9QUfXk_EibQLJsMphY-g

Aziz Yıldırım geri dönecek mi?

Uğurcan Çakır, Fenerbahçe maçında oynayacak mı? Uğurcan ne zaman iyileşecek? Uğurcan Çakır, Fenerbahçe maçında oynayacak mı? Uğurcan ne zaman iyileşecek?

Fenerbahçe’nin eski başkanı Aziz Yıldırım’ın yeniden başkan olmak istediği yönündeki haberler spor medyasının gündeminde ilk sırada yer alıyor. Üst üste açıklamalar yaparak kamuoyunun önüne çıkan Aziz Yıldırım’ın seçim dönemi çalışmalarına başladığı ifade ediliyor. Son olarak Fenerbahçe Gönüllüleri Derneği’nin İzmir şubesinin açılışına katılan Aziz Yıldırım önemli açıklamalarda bulundu. Fenerbahçe’nin birlik ve beraberlik içerisinde olması gerektiğinin altını çizen Aziz Yıldırım, ‘’Fenerbahçe’nin bugün başkanlık sorunu yok, tek sorunu başarıdır’’ dedi. İlerleyen dönemde Fenerbahçe ile ilgili yeni açıklamalar yapacağını belirten eski Başkan Aziz Yıldırım, ‘’Şimdi hem Konferans Ligi’ni hem de lig şampiyonluğunu kazanma şansımız var. Ondan sonra kavgamızı yaparız’’ dedi.

1680703610293-1622613265513-21312312123

Aziz Yıldırım’ın açıklamasındaki önemli detay

Fenerbahçe’nin eski başkanı Aziz Yıldırım’ın camiayı birlik ve beraberliğe davet ettiği son açıklaması sarı lacivertli taraftarlardan olumlu tepki aldı. Fenerbahçe camiası içerisinde akil adam olarak değerlendirilen Aziz Yıldırım’ın yönetime destek verdiği düşünüldü. Lakin, Aziz Yıldırım’ın son açıklamasındaki ‘’Süper Lig ve Konferans Ligi kupasını alma şansımız var. Ondan sonra kavgasını yaparız, kavga bizim için kolay şey’’ ifadeleri tartışma yarattı. İki kulvarda mücadele eden Fenerbahçe’nin sezon sonunda kupa kazanamaması halinde Aziz Yıldırım’ın yeniden göreve talip olması bekleniyor. Başkan Ali Koç tarafından her fırsatta ‘’Bize destek olmadınız’’ sözleri ile eleştirilen Aziz Yıldırım’ın seçim öncesi Fenerbahçe’de birlik ve beraberlik çağrısı yapmasının dikkat çekici olduğu düşünülüyor. Sezon sonu Fenerbahçe’nin şampiyon olamaması halinde Başkan Ali Koç’un yeniden aday olması beklenmiyor. Aziz Yıldırım’ın da seçim stratejisi kapsamında önümüzdeki günlerde daha fazla kamuoyu önünde olması ve arka planda seçim hazırlıklarına devam etmesi bekleniyor.