Süper Lig’in 25’inci haftasında Alanyaspor ile karşılaşan Fenerbahçe sahadan beraberlikle ayrıldı. 2-2’lik skorla sona eren maçın ardından Fenerbahçe liderlik koltuğunu ezeli rakibi Galatasaray’a kaptırdı. Dusan Tadic ve Edin Dzeko’nın golleriyle öne geçen Fenerbahçe, Alanyaspor’lu futbolcu Loide Augusto’yu durduramadı. Fenerbahçe zirvedeki puan yarışında Galatasaray’ın 2 puan gerisine düştü. Kritik maçın ardından spor camiasındaki yorumcular teknik direktör İsmail Kartal’ı eleştiri yağmuruna tuttu. Fenerbahçe’nin eski oyuncusu Tümer Metin, tecrübeli teknik adamın oyuncu kadrosunu kullanamadığını ifade etti.

0fa7183ea3094cd698afa210cf696657

İsmail Kartal’a Sert Sözler

Fenerbahçe Teknik Direktörü İsmail Kartal’ın oyun planının çözüldüğünü belirten Tümer Metin, ‘’Asıl çözülenin Fenerbahçe olduğunu düşünmüyorum. İsmail Kartal’ın oyun planı rakipleri tarafından kolay şekilde çözülmeye başlandı. Samsunspor maçı da bir kaza olarak değerlendirilemez. Samsun maçı bir haberciydi. Alanyaspor maçında da bu durum ortaya çıktı. Bu sezon Fenerbahçe’nin oynadığı tüm maçları seyrettim. Fenerbahçe’nin oyun planını analiz ettiğimizde hocanın muhafazakar olduğu söylenebilir. Oyuna giren ve çıkan oyuncular belli. İşler yolunda gittiğinde ise oyuncu kadrosu bozulmuyor. İşler yolunda gitmezse de belirli oyuncular var, onlar üzerinden tasarruf yapılıyor’’ diye konuştu.

1a7f3a9dae454e9eae5809575753a264

‘’İsmail Kartal Baskı Altında Ezildi’’

İsmail Kartal’ın baskı altında ezildiğine dikkat çeken spor yorumcusu Tümer Metin, ‘’Hocanın saha kenarında diken üstünde olduğu görülüyor. Lider dediğimiz kişi rahat olmalıdır. Etrafına ışık saçarak enerji kaynağı olmalıdır. Oyuncular, hocalarına baktıkları zaman arkasından yürüyecek birini görmelidir. İsmail Kartal bu baskının altında ezilmiştir. Oyuncu kadrosu ligin çok üzerinde olmasına rağmen doğru kullanılamıyor. Oyuncuların da formsuz olduğu görülüyor. Sebastian Szymanski’nin haftalardır devam eden formsuzluğu sürüyor. Tadic aynı şekilde formsuz olmasına rağmen hoca ona dokunamıyor. Takımın gole ihtiyacı olduğu anda Dzeko oyundan çıkıyor. Fenerbahçe’de en formsuz olan kişi teknik direktör İsmail Kartal olarak görülüyor. Maça dokunacak hiçbir hamlede bulunamadı’’ ifadelerini kullandı.