Fenerbahçe'de transfer çalışmaları son hız devam ediyor. Birçok yıldızı kadrosuna katan tranfserin hızlı takımı Fenerbahçe'de takımdan ayrılması muhtemel isimlerde gündemde. Takımın Macar stoperi Attila Szalai de Alman kulüplerinin radarında olan bir isimdi. Fenerbahçe'nin Macar stoperi Szalai takımdaki geleceği merak edilen oyunculardan biriydi. 

Sarı-lacivertli takımdan Attila Szalai için bir KAP açıklaması geldi. Yapılan açıklamada, "Futbol A Takımı oyuncularımızdan Attila Szalai'nin, Almanya'nın TSG 1899 Hoffenheim kulübüne transferi konusunda görüşmelere başlanmıştır. " ifadeleri yer aldı.

attila-szalai-1551523-1

İŞTE MALİYETİ

Yapılan açıklamada Attila Szalai'nin 12.3 milyon euro karşılığında Alman ekibine transfer olduğu belirtildi. KAP'a yapılan açıklamada; "Profesyonel Futbolcumuz Attila Szalai'nin Alman Kulübü TSG 1899 Hoffenheim'e, oyuncunun tarafımızla olan sözleşmesinin 12.300.000 Avro bedelle feshi karşılığında transferi konusunda taraflarca anlaşma sağlanmıştır. FIFA talimatları gereği doğacak olan dayanışma katkı bedelleri kulübümüz tarafından ödenecektir." denildi.  

Attila Szalai, geçtiğimiz sezon Fenerbahçe formasıyla 52 maça çıkmış ve takımın en çok süre alan futbolcusu olmuştu. 25 yaşındaki Macar oyuncu, bu karşılaşmalarda 3 gol atmayı başardı.