Süper Lig ekiplerinden Fenerbahçe'de teknik direktör Ersun Yanal ile yolların ayrılmasının ardından yeni teknik direktörün kim olacağı merak konusu. Sarı Lacivertli yönetimin teknik adam değil ''ekol'' seçimi yapacağı konuşuluyor.

TÜRK EKOLÜ

Fenerbahçe'de yeni teknik direktör adayları arasında Erol Bulut’un adı geçse de Sarı Lacivertli yönetim sezon devam ederken Alanyaspor'u hocasız bırakmak istemiyor.

Sarı Lacivertli Yönetimin ‘Türk ekolü’ndeki düşüncesi Emre Belözoğlu ve Volkan Demirel ile kulübün içinden yepyeni bir proje başlatmak olduğu öne sürülüyor.

Bu ikiliye ‘akıl hocası’ olarak ise EURO 2020 vizesi alan A Milli Takım kadrosunu kuran, alt kademeden itibaren Türk oyunculara son derece hakim olan Rumen teknik adam Mircea Lucescu göreve getirilebileceği iddialar arasında.

ALMAN EKOLÜ

Fenerbahçe'de yükselişte olan Alman futbolunun örnek alınması görüşü ağırlıkta olduğu belirtiliyor. Bu konuda öne çıkan isim, 1995- 2000 yılları arasında Fenerbahçe forması giyen gurbetçi Tayfun Korkut. 45 yaşındaki teknik adam Korkut, Bayer Leverkusen ve Stuttgart gibi takımlarda görev yaptı. 

Sarı Laciverlilerde bir diğer aday ise Roger Schmidt’le ilk temas 3-1’lik Sivasspor yenilgisi sonrası kurulduğu öne sürülüyor.

52 yaşındaki Alman teknik adam Schmidt, özellikle Avusturya ekibi Salzburg’da genç oyuncularla yakaladığı başarıyla adından söz ettirmişti.

BREZİLYA EKOLÜ

Didi, Carlos Alberto Parreira, Zico... Brezilyalı teknik adamlarla Fenerbahçe’nin kimyası her zaman uyuştu. Zico’nun bu kez Alex de Souza ile birlikte takımın başına geçmesini isteyenlerin sayısı bir hayli artışta.

Zico ve Alex'in bu kez teknik heyette geri dönmesi, milyonlarca Sarı Lacivertli taraftarın hayali durumunda.

Fenerbahçe Yönetimide Zico ve Alex’le birlikte, maliyeti düşük, geleceği parlak Brezilyalı oyuncuların çevresinde yeni bir takım kurmayı değerlendirdiği yine iddialar arasında yer alıyor.

Kaynak: İnternet Spor