Süper Lig ekiplerinden Fenerbahçe, 2 Mart'ta 58 yaşındaki teknik adam Ersun Yanal ile sözleşmesini feshettiği açıklamıştı ancak Sarı Lacivertli takımın teknik direktörüyle organik bağını hiç koparmadığı ortaya çıktı. Lig'in ikinci yarısında üst üste elde edilen puan kayıplarının ardından Sarı Lacivertli kulüp, deneyimli teknik adam Yanal ile yolları ayırma kararı almıştı.

Fenerbahçe Kulübü, Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yaptığı açıklamada, Ersun Yanal'ın Türkiye Kupası'ndaki Trabzonspor karşılaşmasına takımın başında çıkacağı, bundan sonra yollarının ayrılacağını açıklamıştı. Sarı Lacivertli Yönetim ile yapılan konuşmanın ardından Yanal, talep üzerine 5 Mart'ta Ziraat Türkiye Kupası'nda oynanan Trabzonspor maçında son kez takımın başında yer almıştı.

TFF'de yer alan bilgilere göre 58 yaşındaki deneyimli teknik adamın sözleşme fesih tarihinin 13 Mart 2020 olduğu ve o tarihe kadar hala Fenerbahçe'nin teknik sorumlusu ortaya çıktı. Ersun Yanal'ın yardımcılığını yapan Volkan Kazak ile Niyazi Eniseler'in sözleşmelerinin ise 10 Mart'ta feshedildiği görüldü.

Kaynak: İnternet Spor