Trabzonspor ile sona eren sözleşmesini uzatmayan ve ardından Fenerbahçe'ye transfer olan Filip Novak, imza attığı günden bu yana taraftarın kalbine girmeyi başaramadı. Çekyalı oyuncu genelde sakat ve formsuz geçirdiği 2 sezonun ardından Jorge Jesus yönetiminde oynanan iki hazırlık maçında da yokları oynadı. Taraftarlar bugün doğum günü olan deneyimli futbolcunun takımdan ayrılmasını istedi.

Ali Koç döneminde Trabzonspor'dan transfer edilerek yüksek maaş verilen iki isimden biri olan Filip Novak, beklentileri karşılayamadı. Çekyalı futbolcu her ne kadar dün gol atsa da maçın genelinde istenen seviyeye gelemeyince taraftarların da hedef tahtasına oturttuğu isimlerden biri oldu. Uzun zamandır eleştirilen ve transfer söylentilerine adı karışan Novak için taraftarlar da artık takımdan ayrılmasını bekliyor. Öyle ki doğum günü kutlamasında dahi bunu dile getiren çok sayıda sarı lacivertlinin olduğu görüldü.


 

Joshua King gözdağı verdi Joshua King gözdağı verdi

İki takımın listesinde

Fenerbahçe ile sözleşmesinin son yılına giren Filip Novak'ın takımdan ayrılacağı iddiaları gündeme gelmişti. Oyuncu için Sivasspor ve Sparta Prag'ın devrede olduğu öne sürülmüştü. Yeni sezon öncesi hazır bir görüntü vermeyen Filip Novak'ın yeni sezon öncesi takımdan ayrılmasına kesin gözüyle bakılıyor.