Süper Lig’de ve UEFA Konferans Ligi’nde mücadele eden Fenerbahçe’de hareketli günler yaşanmaya devam ediyor. UEFA Konferans Ligi’nde çeyrek finale çıkan sarı lacivertli ekip Yunanistan ekiplerinden Olimpiakos ile eşleşti. Çift ayaklı çeyrek finalin ilk maçı 11 Nisan’da oynanacak. Fenerbahçe güçlü oyuncu kadrosu ve performansıyla UEFA Konferans Ligi’ndeki en önemli takımlar arasında yer alıyor. Sarı lacivertli ekip Türkiye’ye Avrupa’dan kupa getirme hedefi belirledi. Süper Lig’de de ezeli rakibi Galatasaray ile şampiyonluk mücadelesi veren Fenerbahçe, mutlu sona ulaşmak için kalan maçlarının tamamını kazanmak istiyor. Başkan Ali Koç döneminde Süper Lig şampiyonluğu kazanamayan Fenerbahçe, Haziran ayında ise yeni başkanını seçmek için genel kurula gidecek.

1070541650_0_0_865_486_1920x0_80_0_0_33bcc16bc5a1eebb510d2dd3d94ab507

Aziz Yıldırım’dan Birlik Çağrısı

Fenerbahçe hem Türkiye’de hem de Avrupa’da kupa kazanma mücadelesi verirken; camia içerisinde bir yandan da başkanlık yarışının fitili ateşlendi. Fenerbahçe’nin eski başkanı Aziz Yıldırım yeniden kamuoyunun önüne çıkmaya başladı. Son olarak İzmir’deki Fenerbahçeliler Derneği’nin açılışına katılan Aziz Yıldırım, sarı lacivertli camiaya birlik ve beraberlik mesajı verdi. Fenerbahçe’nin Süper Lig ve UEFA Konferans Ligi’nin şampiyonu olabileceğini belirten Aziz Yıldırım, sezon sonunda başkanlık yarışının tartışılması gerektiğini ifade etti. Aziz Yıldırım’ın birlik ve beraberlik mesajı sarı lacivertli camia da olumlu etki yarattı. Başkan Ali Koç’un da Aziz Yıldırım’a zeytin dalı uzatması bekleniyordu. Lakin, Başkan Ali Koç son basın toplantısında Aziz Yıldırım ile ilgili ‘’6 yıl sonra birlik ve beraberliği hatırladı’’ ifadelerini kullandı. Aziz Yıldırım ve Ali Koç arasındaki soğuk rüzgarların sona ermediği ortaya çıktı.

1z9QUfXk_EibQLJsMphY-g

Aziz Yıldırım harekete geçti

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’un sezon sonunda başkanlığı bırakacağını açıklamasının ardından sarı lacivertli camia da tartışmalar hız kazandı. Başkan Ali Koç’un ‘’asla, asla dememeyi öğrendim’’ yönündeki ifadesi de soru işaretlerine neden oldu. Öte yandan Saadettin Saran’ın başkan adaylığını açıklaması dikkat çekti. Aziz Yıldırım’ın geçmişteki söylemlerinden yola çıkıldığında Saadettin Saran’ın adaylığını kabul etmeyeceği biliniyor. Aziz Yıldırım’ın Ali Koç’a ‘’Seni, bu seyirciyle göndereceğim’’ sözleri de tartışmaların merkezinde yer alıyor. Fenerbahçe’nin sezonu kupa kazanmadan tamamlaması halinde Aziz Yıldırım yeniden sahalara inmeye hazırlanıyor.

aziz-yildirim-el-verdi-ali-koca-rakip-cikti-baskan-adayi-olacak-PJSkqPWN-1024x576

Sarı lacivertli camia da Aziz Yıldırım’ın seçim hazırlıklarına başladığı yönündeki haberler kulaktan kulağa yayılıyor. Aziz Yıldırım’ın Mehmet Ali Aydınlar’ın başkan adayı olmasını istediği de öğrenildi. Mehmet Ali Aydınlar’ın teklife sıcak bakmadığı da iddialar arasında yer alıyor. Aziz Yıldırım’ın seçim listesinin dahi hazır olduğu konuşuluyor. Camia içerisinde konuşulanların Başkan Ali Koç tarafından da bilindiği, bu nedenle Aziz Yıldırım’ın birlik çağrısına olumlu bir dönüş yapmadığı düşünülüyor. Fenerbahçe’nin şampiyonluk yarışındaki durumuna göre Aziz Yıldırım’ın adaylık tarihi de netlik kazanacak.