Serdar Aziz'in sakatlığı, Kim Min-Jae'nin gidişi ve Marcel Tisserand'ın da ayrılma ihtimalini göz önünde bulunduran Fenerbahçe'de stoper harekatı başladı. Sarı lacivertliler yine Jorge Jesus üzerinden bir operasyona imza atmak üzere. Daha önce Flaemngo'dan Willian Arao'ya imza attıran Kanarya'da şimdi de gündem Gustavo Henrique. Daha önce Trabzonspor'un da istediği ancak imza attıramadığı sambacıyla anlaşmaya varıldı. Sırada kulübü var.

 

Brezilya'daki O Dia Gazetesi'nin haberine göre Kanarya, Gustavo Henrique'nin menaceriyle önceki gün video konferans üzerinden bir görüşme gerçekleştirdi. Daha önce Flamengo'da hocalık yapan Jorge Jesus'un da yakından tanıdığı Henrique'nin maaşı ve sözleşme süresi konusunda ortak noktada buluşulduğu bildirildi.

gustavo-henrique

Haberde Kanarya'nın, sözleşmesi 2023 Aralık ayında sona erecek tecrübeli stoper için 2.5 milyon Euro'luk bir bonservis bedelini gözden çıkardığı vurgulandı. Kırmızı-Siyahlılar'ın, birkaç gün içinde bu teklife olumlu ya da olumsuz dönüş yapacağı vurgulandı. Deneyimli oyuncunun, Türkiye'de oynamak konusunda istekli olduğu ifade edilirken, anlaşmanın sağlanması halinde transferin kısa sürede resmiyet kazanacağı iddia edildi.